<

4 çocuğunun annesini vahşice katletti! Davada yeni gelişme

Gaziantep’te 2 yıl önce karısını 38 yerinden bıçaklayıp işkence yaparak öldüren İlhan Kaya’nın yargılandığı davada, şizofreni hastası olduğuna yönelik raporu bulunan zanlının cezai ehliyetinin olup olmadığına karar verilemedi. Adli Tıp Kurumundan 1 kez cezai ehliyetinin olduğu, 1 kez ise cezai ehliyetinin olmadığı yönünde rapor verilen sanık için Adli Tıp Kurumundan yeniden rapor istendi.

4 çocuğunun annesini vahşice katletti! Davada yeni gelişme
HABERİ PAYLAŞ

Gaziantep’te 13 Ocak 2018 tarihinde 16 yıllık eşi 4 çocuk annesi Neslihan Kaya’yı öldüren şizofreni hastası İlhan Kaya hakkında “kasten öldürme” suçundan Gaziantep 5’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın 7’nci duruşması gerçekleşti. Sanık İlhan Kaya’nın tutuklu bulunduğu Adana E Tipi Kapalı Cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemiyle (SEGBİS) katıldığı duruşmada, Neslihan Kaya’nın avukatı Oğuz Hacıoğlu ile sanık Avukatı Rıza Erkuş hazır bulundu. Duruşmayı Kaya’nın yakınları da takip etti.

Duruşma, mahkeme başkanının bir önceki duruşmada verilen kararların yerine getirilip getirilmediğine dair bilgi vermesiyle başladı. Duruşmada, Adli Tıp Kurumunun sanık İlhan Kaya’nın cezai ehliyeti olduğu yönündeki raporu tartışmaya neden oldu. İddia makamı heyetten eksik hususların giderilmesini talep etti.
Neslihan Kaya’nın avukatı Oğuz Hocaoğlu, bir önceki duruşmadaki beyanlarını tekrarlayarak eksik hususların giderilmesi için süre talep etti.

“RAPORLARDAKİ ÇELİŞKİ GİDERİLMELİ”

Hocaoğlu’nun ardından söz alan sanık avukatı Rıza Erkuş, Adli Tıp Kurumunun (ATK) müvekkili hakkında cezai ehliyeti olduğuna dair gönderdiği rapora itiraz etti. ATK’nin önceki celselerde gönderdiği raporu yeniden gönderdiğini savunan Erkuş, “ATK yeni bir rapor hazırlamamış. Tekrardan önceki duruşmalarda gönderdiği raporu göndermiş. Halbuki biz sanığın cezai ehliyetinin olup olmadığının tespit edilmesini istemiştik. Yeni gelen rapor sanığın cezai ehliyetinin olduğunu söylüyor. Fakat daha önce de ATK müvekkilimin akıl sağlığının yerinde olmadığını, cezai ehliyetinin olmadığı yönünde bir rapor hazırlamıştı. Biz aradaki çelişkinin giderilmesini istiyoruz” dedi.

Mahkeme heyeti, bir önceki duruşmada ATK’den istenen akıl sağlığı raporunun akıbetinin sorulmasına, eksik hususların giderilmesine, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X