4 yılda 24 kadro dışı

Sorunlar yaşayıp Vakıfköy`ün yolunu tutanlar o kadar çok ki… Listede bu sezon büyük işler beklenen Volkan Şen, Ozan İpek ve Aziz Eraltay bile var.

4 yılda 24 kadro dışı
HABERİ PAYLAŞ
Beytullah SÜAT
 
Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri Bursaspor’un gözbebeği… Genç yıldız adaylarının yetiştiği, Türk futboluna önemli katkıların sağlandığı bir yer burası. Ancak son yıllarda ismi Bursaspor’da kadro dışı kalan isimlerin uğrak yeri olarak daha fazla anılmaya başladı.
 
A takımda sorun çıkartan, sözleşme uzatmayan veya başka türlü problemler yaşayanlara hemen Vakıfköy Tesislerinin yolu gösteriliyor.
 
VOLKAN’DA ORADAYDI
 
Son yıllarda Bursaspor’da kadro dışı kalıp, Vakıfköy’e gidenlerin sayısı artık korkutucu düzeye geldi. Bu olaylar artık o kadar sık yaşanmaya başladıki 4 yıl içersinde 24 futbolcuya Vakıfköy’ün yolu gösterilmiş. Listede kimler yok ki…
 
Şuan Bursaspor’un en önemli isimlerinden biri olan Volkan Şen de 8 Ekim 2010’da sürgüne gitmişti. Ertuğrul Sağlam döneminde izinsiz ABD’ye gittiği için kadro dışı bırakılmış, A-2 takımıyla çalışmıştı. Sonrasında ise affedilmişti.
 
YOK BÖYLE LİSTE
 
O süreçten sonra bu akım devam etti. Yine şuan takımın en önemli silahlarından biri olan Ozan İpek ve Aziz Eraltay’ın da yolu Vakıfköy’e düşmüştü.
 
Teteh Bangura, Prince Tagoe, Sebastian Pinto, Muhammet Demir, Eren Albayrak, Hakan Aslantaş, Yavuz Özkan, Ahmet Arı, Aziz Eraltay, İbrahim Kaş, Sercan Yıldırım, Barış Örücü, Tunay Acar, Cemal Kaldırım, Bekir Sevgi, Taşkın Çalış, Oğuz Han Aynaoğlu, Colin Kazım, Pablo Martin Batalla ve son olarak Batuhan Altıntaş ile Aydın Karabulut da Vakıfköy’e uğrayanlardan.
 
ZAMANI GELDİ DE GEÇİYOR
 
Bu isimlerden sadece Pablo Martin Batalla yönetime rest çekmiş ve Vakıfköy’e gitmemişti. Daha da geçmişe gittiğimiz vakit karşımıza
Serkan Kurtuluş, Cornel Frasineanu ve Nenad Grozdiç isimleri dahi çıkıyor.
 
Son dönemlerde Vakıfköy Tesisleri’nde ortaya çıkan fotoğraf hiç hoş değil. Uçup giden milyon Eurolara mı yanarsınız, yoksa Bursaspor’un bu şekilde anılmasına mı?… Yönetimlerin bu işe çare bulmasının zamanı geldi de geçiyor bile…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X