44. Mobilya Şöleni başladı

44. Uluslararası Mobilya ve Dekorasyon Fuarı, kapılarını ziyaretçilerine açtı. Açılışa İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban da katıldı.

44. Mobilya Şöleni başladı
HABERİ PAYLAŞ

İnegöl’ün dünyaya açılan kapısı olan 44. Uluslararası Mobilya ve Dekorasyon Fuarı, bugün 14.00’da düzenlenen törenle kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Yüzlerce firmanın stant açarak ürünlerini sergilediği fuar, pandemi kurallar çerçevesinde alınan yoğun tedbirlerle gerçekleştiriliyor.

Fuar açılışına İnegöl ve Bursa protokolünün ilgisi de yoğun oldu.

İNEGÖL ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR

Fuarın açılışa katılan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Sizleri ağırlamaktan dolayı son derece mutluyuz. İnegöl üretmeye devam ediyor. Bugün de bundan sonrası için de en güzel ürünleri, üretimleri, ihracatları ortaya koyarak her zaman kendinden söz ettirmeye devam edecek. Salgın dolayısıyla tedbirler içerisinde fuarımızı gerçekleştiriyoruz. Güzel hazırlıklar yapıldı. Mobilyacılarımıza teşekkür etmek istiyorum. Bugüne kadar ortaya koydukları ürünlerle, vizyonla, görselle, ürettikleri katma değerli ürünlerle şehrimizin bugüne gelmesine katkı sağladılar. Başta mobilya STK’larımıza, yöneticilerimize, paydaşlara, çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. İnegöl bundan sonra da daha güzellerini ortaya koymak üzere çalışmaya devam edecektir. Ülkemizin ve dünyanın mobilyada başkenti olmak için çalışmalarını sürdürecektir” diye konuştu.

MOBİLYACILARIN GAYRETİNE ŞAHİTLİK EDİYORUZ

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da törende davetlilere hitaben bir konuşma yaptı. Hem ülke hem de dünya olarak zor bir süreçten geçildiğini kaydeden Aktaş, “Buna rağmen mobilyacı kardeşlerimizin gayretlerine şahitlik ediyoruz. Ortaya koydukları fuardan dolayı tüm sektör temsilcilerimizi, paydaşları tebrik ediyorum. Hayat hepimiz için devam ediyor. Süreç dolayısıyla bazı tedbirler var olsa da herkes yaşadığı mekanları değiştirmek için bir gayret içerisinde. Haziran’da başlayan hareketlilik sektöre olumlu etki yaptı. Her ne kadar durağan bir süreç geçilse de bu fuar İnegöl açısından ciddi bir artı oluşturacaktır. Kurucusu ve bir dönem yöneticisi olduğum bu organizasyon faaliyetlerini devam ettiriyor” dedi.

HİKMET ŞAHİN’İ YAD ETTİ

Fuar alanında yaptığı konuşmada eski İnegöl ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin’i de yad eden Başkan Aktaş, “Fuar alanına bakınca buranın eski hali aklıma geliyor. Bu, Hikmet Şahin Başkanımızın ufkudur, vizyonudur. Fuar alanımız yetmediği için portatif alan da oluşturuluyor şu anda” diye konuştu.

TÜRKİYE DİMDİK AYAKTA

Başkan Alinur Aktaş, birlikte beraberlik vurgusuyla sürdürdüğü konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Yaşanan bu sıkıntılara rağmen Türkiye dimdik ayakta ve Türkiye’nin adının geçmediği hiçbir ortam görülmüyor. Bölgede yapılan bu hesapta Türkiye kesinlikle milletin mezesi ya da menüsünde bir isim değil, oyun kuran bir ülke konumundadır. Bu inanç ve heyecanla yolumuza devam edeceğiz, çok daha güzel işlerin ortaya çıktığını göreceğiz. Var olan sıkıntılar İtalya’da da Almanya’da da Fransa’da da Amerika’da da Japonya’da da var. Önemli olan bu birlik ve beraberliği devam ettirmektir. Bu işte emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. İnşallah çok daha iyilerini hep beraber yapacağız. Tüm katılımcılarımıza bol ve bereketli kazançlar diliyorum.”

İNEGÖL TÜRKİYE’YE ÖRNEK

Törende kürsüye çıkan son isim ise Bursa Valisi Yakup Canbolat oldu. Her yıl dış ticaret fazlası vererek diğer şehirler için model olan İnegöl’ün 1,5 milyar dolar dış ticaret hacmi ile bu noktada örnek şehir olduğuna dikkat çeken Vali Canbolat, “Tüm olumsuzluklara rağmen İnegöl’de mobilya seyri güzel gidiyor. İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası ve İnegöl Belediyesi gayretleriyle düzenlenen MODEF Fuarları bereketi ile ülkemize gerekli katkıyı sunmaktadır. Binlerce yerli ve yabancı ziyaretçiyle hatırı sayılır işbirliklerine vesile oluyor. Alanın da satanın da memnun ayrıldığı fuarımızın sektörün tüm temsilcilerine hayırlı kazançlar getirmesini diliyorum. Pandemi sürecinde ülkemizin iyi bir sınav veriyor olması bu yılki fuara katılım noktasında sıkıntı olmadığını görüyoruz. Bu başarıda imzası olan ve bu yıl fuarımıza stant açan tüm firmalarımıza başarılar diliyorum. Fuarımızı ziyaret eden yerli ve yabancı tüm vatandaşlarımızın maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat etmelerini rica ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından kurdele kesimiyle fuarın açılışı yapıldı. Daha sonra protokol üyeleri bazı stantları gezerek mobilyaları inceledi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X