60 bin elektrik abonesine indirimli tarife uyarısı

Ayda 120 lira ve üzerinde elektrik parası ödeyenlerin indirimli elektrik kullanabileceğini belirten Ali Erman Aytac, Güney Marmara’da bu fırsattan yararlanabilecek 60 bin müşterileri olduğunu kaydetti.

60 bin elektrik abonesine indirimli tarife uyarısı

Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova Bölgesi’nin görevli elektrik tedarik şirketi CLK Uludağ Elektrik’ten indirimli tarife uyarısı geldi. Şirketin Perakende Satış Genel Müdürü Ali Erman Aytac, 2016 yılı için serbest tüketici limitinin Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından yıllık 3600 kWh olarak belirlendiğini belirterek, “Aylık elektrik faturası yaklaşık 125 lira ve üzerinde olan abonelerimiz, indirimli tarifelerimizden yararlanabilirler” dedi. Serbest tüketici statüsünde olanların hizmet kalitesinde bir değişiklik olmadan CLK Uludağ Elektrik’le sözleşme yenileyerek indirimli elektrik kullanıcısı olabileceğini dile getiren Aytac, ”Güney Marmara Bölgesi’nde serbest tüketici statüsünde yer alan ve henüz herhangi bir indirimli tarifede bulunmayan 60 bine yakın müşterimiz sanayi, esnaf, mesken avantajlı tarifelerinden yararlanabileceği gibi, Türkiye’nin diğer bölgelerinde yer alan serbest tüketiciler de indirimli tarifelerimizden faydalanabilirler” diye konuştu.

EK MALİYET İÇERMİYOR

İndirimli elektrik fırsatından yararlanmanın çok kolay olduğunu ve herhangi bir ek maliyet getirmediğini anlatan Ali Erman Aytac, müşterilerin göreceği tek değişikliğin faturalarındaki indirimli fiyat olacağını, elektrik tesisatında veya sayaçta bir değişiklik yapılmayacağını vurguladı. Aytac, sözleşmenin imzalanmasından itibaren abonelerin avantajlı tarifeden yararlanabileceğini kaydetti. Serbest tüketicilerin 444 6 646 telefon numaralı indirimli elektrik hattından ya da Güney Marmara Bölgesi’nde yer alan 70’in üzerindeki Müşteri İşlem Merkezlerinden işlem yapabileceklerini dile getiren Aytac, ”Kullanıcılar, ‘clkuludag.com.tr web sayfası adresinde yer alan online işlem merkezinden de güvenli ve hızlı bir şekilde, istedikleri zaman ve istedikleri mekanda indirimli elektrik tarife başvurularını yapabilirler” dedi.

‘YUVAM GÜVENDE’ SİGORTASI

Serbest tüketicilere yönelik olarak hayata geçirdikleri Yuvam Güvende sigortası konusunda da bilgi veren Ali Erman Aytac, şunları kaydetti: “Serbest tüketiciler, yani faturası aylık 125 lira ve üzerinde olanlar ‘Yuvam Güvende’ sigortasından ek bir ücret ödemeden yararlanabiliyorlar. Sigorta kapsamında müşterilerimizin faturalarını güvence altına alıyor ve asistanlık hizmeti sunuyoruz. Evlerindeki elektrik ve su tesisatı ile ilgili sorun ve arızalarda, cam tahribatı, anahtar kaybı ve unutulması gibi durumlarda malzeme, yol ve işçilik masrafları sigorta kapsamında ücretsiz olarak karşılanıyor. Ayrıca en yakın hastaneye yılda 3 kez ambulans nakil hizmeti alınabiliyor. Abonenin kaza sonucu sakatlığı veya vefatı durumunda 1 yıl boyunca 500 TL’ye kadar, elektrik, su, doğalgaz ve telefon faturaları sigorta güvencesi kapsamında ödeniyor.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X