7 büyüklüğünde deprem!

Azerbaycan’da 7.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

7 büyüklüğünde deprem!
HABERİ PAYLAŞ

Azerbaycan Milli İlimler Akademisi Sismik Araştırmalar Merkezi’nden yapılan açıklamada, yerel saatle 09.49’da Şeki’de 7.0 büyüklüğünde bir depremin meydana geldiği bildirildi. Yerin 13 kilometre derinliğinde meydana gelen depremin merkez üssünde 7.0, yerleşim yerlerinde ise 6.0 ve 5.0 şiddetinde hissedildiği kaydedildi.

Depremin; Ucar, Göyçay, Ağdaş, Şamahı, Zakatala, Balaken, Gebele, İsmayıllı, Tovuz, Salyan, Sabirabad Şirvan ve Mingeçevir şehirlerinde de his edildiği ifade edildi. 

Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, depremde henüz bir hasar tespit edilmediği belirtildi. Depremle ilgili şuan itibariyle bölgelerden bilgi toplandığını hasar ve can kaybı araştırmalarının devam ettiğini bildiren Bakanlık yetkilileri, kamuoyuna bilgi verileceğini duyurdu. Yetkililer Şeki’de artçı depremlerin yaşanabileceği uyarısında bulundu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X