7 yıl beklediği güzel haber kardeşinden geldi

Bursa’da hayata gözlerini açtıktan üç ay sonra “kemik ilik hastalığı” teşhisi konulan ve 7 yıldan beri ilik nakli olmayı bekleyen Ali’ye beklediği umut ışığı kardeşi sayesinde doğdu. Yapılan tetkiklerde iki kardeşin ilik örneklerinin uyuşması büyük sevinc

7 yıl beklediği güzel haber kardeşinden geldi

Hastalık teşhisi konulduğundan beri tedavi gören Sidret-Mesut Karağaç çiftinin çocukları Ali’nin 7 yıllık bekleyişi sona erdi. Doğumundan üç ay sonra İnegöl Devlet Hastanesinde görev yaparken Ali’ye kemik iliği hastalığı teşhisini koyan Çocuk Doktoru Hüseyin Beytekin, küçük Ali’ye müjdeyi de veren isim oldu.

 

İki aydan bu yana özel hastanede tedavisi süren Ali, umudu kardeşinde buldu. Yapılan tetkikler sonucunda 3 yaşındaki Mustafa Karaağaç’ın, ağabeyi olan Ali ile ilik örnekleri uyuştuğu haberi aileyi ve hastane çalışanlarını mutluluk gözyaşlarına boğdu.

 

PASTA KESTİLER

Hayata tutunması için umut ışığı yanan Ali, doktoru Hüseyin Beytekin, sağlık görevlileri ve ailesi ile birlikte bu güzel haberi pasta keserek kutladılar. Çocuk Doktoru Hüseyin Beytekin, “Ali’nin, kardeşinden kemik iliği alınarak nakil yapılacak. Yaklaşık 7 yıldan bu yana ilik nakli bekliyordu. Bugün mutlu bir haber aldık. Yapılan tetkiklerde Ali’nin kardeşinin uyumluğu olduğu belirlendi. Yaklaşık iki aydan bu yana Ali’ye tedavi uyguladık. Demir oranını normale indirdik. İlik nakline hazır hale geldi. İstanbul’da özel bir hastanede ilik nakli gerçekleşecek” dedi.

7 YILDAN BU YANA İLİK NAKLİ BEKLİYORDU

Ali’nin annesi 27 yaşındaki Sidret Karaağaç ise, “7 yıl önce Ali’yi dünyaya getirdim. Üç aylıkken İnegöl Devlet Hastanesinde görevli Hüseyin Beytekin bir takım testler yaptı. Testler sonucunda Kemik iliği hastalığı tespit edildi. Bursa’da tedavi süreci başladı. 7 seneden bu yana tedavi ediliyor. 7 senedir de ilik naklini bekliyoruz” dedi.

Üç sene önce Ali’nin küçük kardeşi Mustafa’nın dünyaya geldiğini belirten anne Karaağaç, “Mustafa üç yaşına geldi. Mustafa’nın ilikleri Ali ile uyumlu olduğu ortaya çıktı. Üç seneden bu yana bekliyorduk. Üç seneden bu yana yüksek olan demir oranı bu gün itibariyle normal seviyeye indi. Allah nasip etti, İstanbul’da özel bir hastanede ilik nakli yapılacak. Pazartesi günü İstanbul’a gideceğiz. Bir ay boyunca tedavi edilecek. En büyük umudumuz Mustafa’ydı. Allah’a şükürler olsun onun ilik örnekleri Ali’ye uydu. Bu mutluluğu anlatamam. Çünkü 7 seneden bu yana hastalıkla uğraşıyoruz. Üç seneden bu yana Ali’nin demir değerlerinin normale inmesini bekliyorduk. Nakil ne zaman olacak bilmiyorduk. Bugün mutlu haberi aldık, çok mutluyuz. Ali’nin ameliyat olmasından sonra da mutluluğumuzun sonuna kadar devam etmesini temenni ediyoruz” dedi.

OYUN OYNAYACAĞIM

İlik nakli olacak 7 yaşındaki Ali Karaağaç’da, “Çok iyi şeyler hissediyorum. Koşup oynayabileceğim. Dışarıda çok az oynuyordum. Bazı günlerde oyun oynayamıyordum. En çok iyileşmek istiyorum” diyerek duygularını dile getirdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X