8 günde 104 bin kişi ziyaret etti

Beyaz cennet Pamukkale, Kurban Bayramı tatilinde yaklaşık 104 bin ziyaretçiyi ağırladı.

8 günde 104 bin kişi ziyaret etti

Eşsiz güzellikteki travertenleri, şifalı termal suyu ve çevresindeki  antik kentleriyle yılın her günü ziyaretçi ağırlayan Pamukkale, 9 günlük bayram  tatili dolayısıyla en yoğun günlerini yaşıyor. 

pamukkale4uu.jpg

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Pamukkale’yi görmek  üzere dünyanın dört bir yanından gelen yabancı turistlere bayram tatilini fırsat  bilen yerli turistler de eklenince ören yerinde adeta adım atacak yer kalmadı.

Ege ve Akdeniz’deki tatil beldelerinden dönüşe geçenlerin de  Pamukkale’ye uğramasıyla ören yeri girişinde uzun kuyruklar oluştu.

Pamukkale İşletme Müdürü Kazim Tali, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  ülke genelinde 2018 yılı turizm sezonunun oldukça verimli geçtiğini, bundan  Pamukkale’nin de nasibini aldığını söyledi.

Tali, “Bayram boyunca Pamukkale’de çok ciddi bir yoğunluk yaşadık. Şu  anda dönüşler başladı. Genellikle yerli turist yoğunluğu vardı. Yerli  misafirlerimizin bazıları sahil beldeleri yerine Pamukkale’yi tercih etti. 8  günlük tatil süresince yaklaşık 104 bin kişiyi Pamukkale’de ağırlama şansı  yakaladık.” dedi.

pamukkale62.jpg

Tatil süresince Pamukkale’yi günde ortalama 13 bin ziyaretçinin  gezdiğini, yabancı turistlerin büyük bölümünün Uzakdoğu, Avrupa ve Rusya’dan  geldiğini anlatan Tali, bölgenin sahil bandıyla büyükşehirler arasında geçiş  yolunda olmasının da cazibesini artırdığına dikkati çekti.

Ankara’dan gelen 26 yaşındaki Burak Şimşek, travertenler üzerinde  sıcak suda yürümenin inanılmaz olduğunu ifade etti. 

Ziyaretçilerden Bilgecan Atan ise bayram tatili sonrası Pamukkale’ye  uğramak istediğini, girebilmek için sıra beklediğini ancak beyaz travertenleri  görünce buna değdiğini düşündüğünü söyledi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X