8 ilde operasyon! Çok sayıda polis gözaltında

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü, Kocaeli ile birlikte 8 ilde ‘Paralel yapı operasyonu’ başlattı. Şu ana kadar aralarında müdür, amirlerin de bulunduğu 17 polisin gözaltına alındığı ve operasyonun sürdüğü belirlendi.

8 ilde operasyon! Çok sayıda polis gözaltında
Daha önce de birçok polisin gözaltına alındığı ‘Paralel yapı’ iddialarıyla ilgili olarak Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’nün yanı sıra İstanbul, Diyarbakır, Edirne, Sivas, Bitlis, Gümüşhane ve Ardahan’ı da kapsayan operasyon başlatıldı. Bu sabaha karşı eş zamanlı başlatılan operasyonu doğrulayan Kocaeli Emniyet Müdürü Levent Yarımel, aralarında müdür, amir ve polislerin de bulunduğu 17 kişinin gözaltına alındığını, operasyonun devem ettiğini söyledi.
 
2 MÜDÜR DE SORUŞTURMA KAPSAMINDA
 
Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’nün, Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatı ile bu sabaha karşı 8 ilde başlattığı ‘Paralel yapı operasyonu’ devam ederken, gözaltına alınanlar Kocaeli’de de Şube Müdürü olarak görev yapan, bir süre önce 1’inci sınıf Emniyet Müdürlüğü’ne terfi eden Ali Öztürk’ün de bulunduğu belirtildi. Şu ana kadar gözaltına alınanların sayısının 20’yi aştığı belirlendi. Bu arada gözaltına alındıkları yönünde haberler çıkan Kocaeli’nin eski Emniyet Müdürleri Hulusi Çelik ve Yusuf Çalkavur’un soruşturma kapsamında oldukları ancak, gözaltına alınmadıkları bildirildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X