80 genç yeniden doğdu

Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa Altıngençlik Derneği işbirliğiyle hayata geçirdiği ‘Kendine dokun hayatı hisset’ projesi kapsamında madde bağımlısı 80 genç topluma kazandırıldı.

80 genç yeniden doğdu

Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçirirken, sosyal sorumluluk projelerini hız kesmeden sürdüren Büyükşehir Belediyesi, madde bağımlısı gençlerin bu alışkanlıktan kurtulması, ailelerinin eğitilmesi ve bu bireylerin istihdama kazandırılması amacı ile Bursa Altıngençlik Kulübü Derneği işbirliğinde hayata geçirdiği projenin meyvelerini toplamaya başladı. 

‘Kendine dokun hayatı hisset’ projesi kapsamında bağımlılıktan kurtulan 80 genç, Büyükşehir Belediyesi ve Altıngençlik Kulübü Derneği’nin düzenlendiği kahvaltıda bir araya geldi. 

Gölpark Sosyal Tesislerinde düzenlenen etkinlikte konuşan Bursa Altıngençlik Kulübü Derneği Başkanı Halit Şefikoğlu, “Projenin amacı sosyal risk altında bulunan suça eğilimli uçucu ve uyuşturucu madde kullanan çocukları ve ergenleri maddeden uzaklaştırarak fiziksel, ruhsal, zihinsel ve eğitimsel eksikliklerini gidererek topluma kazandırmak. Gençlerin müzik eğitimleri, halk dansları, spor karşılaşmalarına katılımını sağlamak İşkur ile işbirliğine giderek iş sahibi olmalarına olanak sağlayarak kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerle ilgili kurslar vererek meslek sahibi yapıyoruz” dedi.

Büyükşehir Başkan Vekili Abdulkadir Karlık ise, “Bizim Bursa’yı nasıl dünya markası yaparız diye düşünen çok değerli bir başkanımız var. Biz sanata, sanatçıya ve spora devamlı sahip çıkıyoruz. Toplumdaki zor durumda olan herkese sahip çıkıyoruz” diye konuştu.

Madde bağımlısı olup bağımlılıktan kurtulan Ersel Akyıldız da, “Benim için madde bağımlılığıyla savaşın Çanakkale savaşından farkı yok, Çanakkale’de dedelerimiz vatan toprakları elden gitmesin diye uğraştı. Şimdi ise vatanın evlatları elden gidiyor. Elden gitmemesi için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X