9 ilde eğitime kar engeli

Kar yağışı nedeniyle İstanbul’un yanı sıra Kocaeli, Çanakkale ve Sakarya’da il genelinde, Manisa, Muğla, Balıkesir, Denizli ve Tekirdağ’ın da bazı ilçelerinde okullarda eğitime ara verildi.

9 ilde eğitime kar engeli

Yurdun büyük bir bölümü yine kar yağışının etkisi altında. 

Kar yağışının herhangi bir olumsuzluğa neden olmaması için bazı kentlerde eğitime ara verildi.

Kocaeli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, meteorolojik verilere göre yoğun yağmurun ilerleyen saatlerde kar yağışına dönüşeceğinin, yarın gün boyu kar yağışının devam edeceğinin tahmin edildiği belirtildi.

Açıklamada, kar yağışının araç ve yaya ulaşımında yol açabileceği olumsuzluğa, mağduriyete yer vermemek için il genelinde anaokulları, ilkokullar, ortaokullar, liseler ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 18 Ocak 2016 Pazartesi ara verilmesinin uygun görüldüğü ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Aynı şekilde Sakarya‘da ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Daha önceden yapılan açıklamada, kentte taşımalı eğitim veren okullarda eğitime ara verildiği duyurulmuştu.

Manisa‘nın ise Demirci ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi.

Muğla‘da da Kavaklıdere ilçesinde etkili kar yağışı nedeniyle kaymakamlık, ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verildiğini bildirdi.

Tekirdağ‘ın Çerkezköy ve Kapaklı ilçelerinde de kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.

Balıkesir‘in Dursunbey ve Sındırgı ilçesinde tüm okullar, Susurluk, Marmara, Gönen ve Manyas ilçelerinde ise taşımalı sistem kapsamındaki okullarda eğitime ara verildi.

Çanakkale‘de il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda bugün eğitime ara verildi. 

Denizli‘nin Çameli ilçesinde de kar yağışı nedeniyle ilkokul, ortaokul, lise ve taşımalı sistem kapsamındaki okullarda eğitime bir gün ara verildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X