90 yaşında yazıldığı kursta öğretmen oldu

Nilüfer’de 90 yaşındaki bir kadın, kursiyer olarak gittiği eğitim merkezinde öğretmenliğe başladı.

90 yaşında yazıldığı kursta öğretmen oldu
HABERİ PAYLAŞ

Nilüfer Belediyesi Olgun Gençlik Merkezi ile 6 ay önce tanışan Sevinç Sezer (90), filografi ve koza çiçek kursuna gitti. İlerleyen günlerde rölyef sanatında da başarılı olan Sezer, kursiyer olarak katıldığı eğitim merkezinde gönüllü öğretmenlik yapmaya başladı. Uzun yıllardır rölyefle ilgilenen Sezer, her pazartesi kızı Özlem Özgüler ile Olgun Gençlik Merkezi’ne geliyor ve 10’dan fazla öğrencisiyle tecrübelerini paylaşıyor. Daha önce İstanbul’da da kurslara katılan Sezer’in eserleri çeşitli galerilerde sergilendi.

Öğretmenliğin yanı sıra koza çiçek kursuna da öğrenci olarak devam eden Sezer, evinde de düzenli olarak kitap okuyor ve bilmece çözüyor. 2 çocuk ve 2 torun sahibi Sevinç Sezer, hayatının sonuna kadar çalışmaya devam edeceğini dile getiriyor.

Rölyefin 3 boyutlu resim olduğunu ifade eden Sevinç Sezer, ‘‘İlk önce buradan haberim yoktu. Bir arkadaşın uyarısıyla buraya gedik. Kursa gelen arkadaşlar da çok hevesli, gayet güzel çalışma yapıyorlar. Haftada bir gün geliyorum, 4-5 saat devamlı çalışıyoruz. Aynı zamanda koza çiçek kursuna geliyor, onunla uğraşıyorum. Bol bol kitap okuyor, bilmece çözüyorum” dedi.

“ÖĞRENMENİN YAŞI YOKTUR…”

Öğrenmenin yaşının olmadığını belirten Sezer, ‘‘Onun için herkese böyle kurslara gitmelerini tavsiye ediyorum. Mesela bir tablonun yapımından söz edecek olursam o eserin büyüklüğüne ve detaylarına göre değişiyor. Aşağı yukarı devamlı çalışırsanız 15 günde güzel bir tablo meydana çıkar. Ben herkese tavsiye ediyorum” diye konuştu.

Eskiden beri güzel sanatlara ayrı bir ilgisinin olduğunun altını çizen Sezer, şunları kaydetti:

‘‘Bu çalışmalar gerçekten beyni çalıştırıyor. Devamlı ‘ne yapacağım, neyle yapacağım’ diye düşünüyorsunuz. Ben yaşta, hatta benden daha genç diyeyim, 55 yaştaki üstü hanımlara tavsiye ettiğim bir şeydir. Hem zevk alarak çalışıyorlar hem de bedenen çok faydalı olduğuna inanıyorum. Tavsiyem hiç düşünmeden kursa gelsinler.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X