<

95 yaşındaki hükümlü Mehmet Dede için af talebi

Eşine bastonla vurup yaraladığı için cezaevine giren 95 yaşındaki Mehmet Akgül’ün yakınları, yaşlı adamın affedilmesini ya da cezasının ev hapsine dönüştürülmesini istiyor.

95 yaşındaki hükümlü Mehmet Dede için af talebi
HABERİ PAYLAŞ

Elazığ’da eşine bastonla vurduğu için cezaevine giren 95 yaşındaki Mehmet Akgül’ün yakınları, yaşlı adamın affedilmesi ya da cezasının ev hapsine dönüştürülmesi için yardım bekliyor.

Akgül’ün torunu Mithat Karadaban (45) yaptığı açıklamada, 2 yıl önce yaşanan tartışma sırasında dedesinin bastonla ninesi Mürşide Akgül’ü (92) yaraladığını söyledi.

Olayın ardından dedesinin Elazığ 2. Asliye Ceza Mahkemesinde “basit yaralama” suçundan açılan kamu davasında 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası aldığını ifade eden Karadaban, bu cezanın yargıtay tarafından da onandığını dile getirdi.

Mehmet Akgül’ün cezaevine girdiği gün rahatsızlandığını ve ardından tedavi için götürüldüğü hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındığını anlatan Karabadan “Dedem tedavisinin ardından hapishaneye dönecek. Allah rızası için Cumhurbaşkanımızın affına sığınıyoruz. Onu affetmesini istiyoruz. Ninem bu olaydan sonra bir hafta hastanede yattı. Sonra çıktı, evine geldi. Hiçbir şeyi yoktu. Bir süre sonra da vefat etti ancak ölümü darbeye bağlı değildi. Ölüm raporu da elimizde yaşlılığa bağlı hayatını kaybetti” ifadesini kullandı.

Kızı Reşide Karadaban ise babasının bakacak kimsesi olmadığını dile getirerek, “Sayın Cumhurbaşkanımızdan af istiyoruz. Olmazsa ev hapsine dönüştürsünler. Babam iki baston ile ancak geziyor. Allah rızası için babamı affetsinler” dedi.

Babasının çok yaşlı olduğunu ve sürekli ağladığını sözlerine ekleyen Karadaban, ”Babam çok üzülüyor ve pişman olmuş. ‘O benim 75 yıllık eşimdi’ diyor. Çok üzülüyor ama iş işten geçmiş” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X