‘ABD bizim yanımızda’

El Kaide’den ayrılarak adını Fetih el Şam olarak değiştiren El Nusra örgütü, ABD’nin kendilerine başta BGM-71 TOW tanksavar füzeler olmak üzere, çok sayıda silah gönderdiğini duyurdu.

‘ABD bizim yanımızda’
HABERİ PAYLAŞ

Haftalık Alman dergisi Focus’tan Jürgen Todenhöfer’a konuşan Abu al-Ezz kod adlı örgüt komutanı, silahların ABD, Rusya ve BM tarafından terör örgütü olarak kabul edilen El Nusra’ya verilmesine herhangi bir örgütün aracılık edip etmediği sorusuna, ‘Füzeler, doğrudan bize verildi. Amerikalılar bizim yanımızda’ yanıtını verdi.

ŞERİAT DÜZENİ KURMA PLANI

Suriye’de ‘Rejim devrilene kadar savaşacağız’ diyen El Nusra komutanı, amaçlarının şeriat kurallarıyla yönetilen bir İslam devleti kurmak olduğunu ve herhangi bir laik devleti tanımayacaklarını ifade etti. Amerikan yönetimi, El Kaide’den ayrıldığını ve ismini değiştirdiğini açıklayan El Nusra’nın kendileri için hala terör örgütü olduğunu vurgulamıştı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X