Açlık Grevini Sonlandıran Aile Tedavi Altına Alındı

Tunceli’de 10 günden bu yana açlık grevinde olan Ayhan ve Adile Arduç çifti ile kendilerine destek veren Yıldız Köhl ile İsmail Altay, açlık grevini sona erdirmelerinin ardından hastanede tedavi altına alındı.

Açlık Grevini Sonlandıran Aile Tedavi Altına Alındı

Tunceli-Bingöl, Elazığ sınırındaki Peri Çayı üzerinde yapılan Pembelik Barajı ve HES nedeniyle yaklaşık bir yıldır Tunceli’nin Nazımiye ilçesi Ilısu Mezrası’nda mahsur kalan ve taahhüt edilen yol ile köprüleri yapılmadığı için 10 gün önce açlık grevine başlayan Arduç ailesi Tunceli Valiliğinin köprü yapılacağı sözü vermesi üzerine akşam saatlerinde açlık grevini sonlandırdı. Açlık grevini sonlandıran Arduç ailesi ve kendilerine destek veren iki kişi ambulanslarla alınarak önce Karakoçan Devlet Hastanesi’ne ardından da Tunceli Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Hastaneye getirilen Adile Arduç yaptığı açıklamada, haklı bir mücadele yürüttüklerini ve gasp edilen haklarının iadesi yönünde söz aldıklarını söyledi. Arduç ailesinin hastaneye getirilişinde bazı vatandaşlar da alkışlarla destek verdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X