Aden Havalimanı Hadi yanlılarının kontrolünde

Yemen’de, Cumhurbaşkanı Hadi’yi destekleyen Güney Halk Komiteleri’nin, Aden Havalimanında kontrolü tamamen sağladığı bildirildi.

Aden Havalimanı Hadi yanlılarının kontrolünde

Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi’yi destekleyen Güney Halk Komiteleri’nden yapılan açıklamada, Aden Havalimanı’nın kontrolünün tümüyle sağlandığı, havalimanı çevresinde Husilere bağlı güçlerin bastırıldığı duyuruldu.

Aden’de sükunetin hakim olduğu belirtilen açıklamada, taraflar arasında yaşanan çatışmalarda 10 Husi militanı ile Halk Komiteleri’ne bağlı silahlı 6 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. 

Şebva’da şiddetli çatışmalar sürüyor

Öte yandan, ülkenin güneyindeki Şebva ilinde Husi Ensarullah örgütü militanları ile Hadi yanlısı kabileler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı belirtildi.

Şebva vilayetinin Beyhan ilçesinde çıkan şiddetli çatışmalarda kabile mensupları, Husilere ait bir aracı ele geçirerek içindeki militanları esir aldı.

Kentte dün 4 Husi militanı ile kabilelerin safında Husilere karşı çatışan bir kadının hayatını kaybetmesi ve 3 kişinin de yaralanmasına neden olay olayların üzerine bugün çatışmaların şiddetlendiği ifade edildi.

Yemen’in güneyindeki şehirlerde devrik Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih ve Husiler’e bağlı güçler ile ayrılıkçı Güney Hareketi’ne bağlı silahlı kuvvetler ve Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi’yi destekleyen güçler arasında çatışmalar yaşanıyor.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X