Afgan dolandırıcı sahte kimliklerle 1 milyon lira kredi çekti

Bursa’da, kayıp kimliklerin üzerine kendi fotoğrafını yapıştırarak, bankalardan 17 kişi adına 1 milyon lira kredi çektiği öne sürülen, hakkında 85 yıl hapis cezası istenen Afganistan vatandaşı 43 yaşındaki Murad Keyman, ilk duruşmada “Masum” olduğunu söyl

Afgan dolandırıcı sahte kimliklerle 1 milyon lira kredi çekti

Bursa’da geçen yıl, kayıp kimlikleri eline geçirip bunların üzerine kendisine ait ayrı  fotoğrafları koyan Afganistan uyruklu Murad Keyman, para çekmek için gittiği bir banka şubesinde, görevlinin kendisinden şüphelenmesi üzerine polis tarafından yakalandı.  17 kişinin kaybettiği  kimlik ve sürücü belgesi ile bankalardan 1 milyon lira kredi çeken Keyman’ın, parayı almak için bankaya giderken, kimlik üzerindeki fotoğraftaki kıyafetleri dikkat çekmemek için giydiği ortaya çıktı. Mahkemeye çıkartılan şüpheli tutuklandı.

Bursa 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde, dolandırıcılık suçundan hakkında dava açılan Murad Keyman’ın yargılanmasına başlandı. 17 dolandırıcılık suçundan hakkında toplam 85 yıl hapis cezası istenen Keyman, ifadesinde yöneltilen suçlamayı kabul etmedi. Suçsuz olduğunu ileri süren Keyman, “Ben kimseyi dolandırmadım. Beni, aramızda husumet bulunan kardeşim. yaktı. O zamanında, ‘Sana öyle bir iş yapacağım ki, cezaevinden çıkmayacaksın’ demişti. Söylediğini de yaptı.  Suçsuz yere 1.5 yıldır hapisteyim. Beni ne olur bırakın. Serbest kalırsam size söz veriyorum tüm duruşmalara katılacağım” dedi.

Murad Keyman’ın tahliye istemini kabul etmeyen mahkeme heyeti eksik evrakların beklenmesi için duruşmayı erteledi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X