<

Afrin’deki İngiliz YPG’li terörist umudunu kesti: Türkiye kazanacak!

The Times gazetesine konuşan Çin kökenli İngiliz YPG’li terörist, “Afrin’de Türkiye’yi durduramayacağız, kesinlikle kazanacaklar.” itirafında bulundu.

Afrin’deki İngiliz YPG’li terörist umudunu kesti: Türkiye kazanacak!
HABERİ PAYLAŞ

İngiltere’de yayınlanan The Times gazetesine konuşan İngiliz bir YPG üyesi, Afrin’de Türkiye’yi durduramayacaklarını bildiğini söyledi. Terörist “Türkiye büyük bir ülke, adeta bir savaş makinası. Zaman alsa da, bir gün savaşı kesinlikle kazanacaklar.” dedi.

YPG’YE GÖNÜLLÜ OLARAK KATILAN 5 İNGİLİZDEN BİRİ

Huang Lei adlı Çin kökenli İngiliz, Afrin’de YPG’ye gönüllü olarak katılan beş İngilizden biri.

Birliğindeki 15 yabancı savaşçıyla birlikte ilk çarpışmalardan kurtulduklarını söyleyen Lei, Türk ordusunun büyüklüğüne kıyasla YPG’li birkaç bin savaşçının hiçbir şansı olmadığını belirtti.

“TÜRKİYE ADETA SAVAŞ MAKİNASI”

Gece gündüz bombalandıklarını anlatan Lei, “Türk birliklerini durdurabileceğimiz konusunda gerçekten şüpheliyim. Tankları, zırhlı araçları, jetleri ve uyduları var” dedi ve ekledi:

“Türkiye büyük bir ülke, adeta bir savaş makinası.

“Zaman alsa da, bir gün savaşı kesinlikle kazanacaklar.

“Ama ben ve birliğim direneceğiz.

“Bu savaşı kazanamayacağız. Ama en azından savaşın durması için elimizden geleni yapmak istiyoruz. En azından bombardımanı durdurmak için.”

3 YILDIR IŞİD’E KARŞI SAVAŞIYORDU

24 yaşındaki Huand Lei, Çin’de doğduktan sonra ergenliğinde İngiltere’ye göçmüş ve Manchester’da eğitim görmüştü. Lei üç yıldır Suriye’nin kuzeydoğusundaki YPG birliklerinde IŞİD’e karşı savaşıyordu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X