Ağaç İşleri’ne evsel atık konteynrı

İnegöl Belediyesi tarafından kırsal mahallelerin ardından Küçük Sanayi Sitesi Ağaç İşleri Bölümü’ne de evsel atıkların toplanması amacıyla konteyner dağıtımına başlandı.

Ağaç İşleri’ne evsel atık konteynrı

SADULLAH ORGAN

 

Temizlik İşleri Müdürü Yalçın Bayraktar ve Temizlik İşleri personeliyle ile birlikte Ağaç İşleri Bölümü’nde açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kansu, “Mahalle statüsüne kavuşarak İnegöl’e bağlanan köy ve beldelerden sonra Küçük Sanayi Ağaç İşleri’ne de evsel çöplerin toplanması amacıyla konteyner dağıtmına başladık. 115 adet 400 litrelik çöp konteynerleri uygun yerlere konulacak, bu konteynerlerden sadece evsel nitelikte olan mutfak atıkları toplanacaktır” dedi.

AĞIR CEZA

Sanayi üretiminden çıkacak endüstriyel nitelikteki atıkların 15 Aralık’tan bu yana Belediye tarafından toplanmadığını ifade eden Kansu, “Mobilya firmalarımız üretimden arta kalan endüstriyel ve tehlikeli atıklarını lisanslı bir firma ile anlaşarak kendileri bertaraf etmek zorundadır. Atıklarını gelişigüzel bir şekilde toprağa atan veya yakan işletmeler İl Çevre Müdürlüğü ekiplerince verilecek ağır cezalarla karşı karşıya kalma durumundadır” diye konuştu. 

Kansu, konulan konteynerlere üretimden çıkan sanayi atığı atılmasının tespitinde ise sanayi atığını atan ilgili işletmeye cezai işlem uygulanacağını bildirdi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X