Ailelere çocuk gelişimi semineri

Yıldırım Belediyesi tarafından düzenlenen Çocuğun Psiko-Sosyal Gelişiminde Ebeveyn Etkisi seminerine ilçe sakinleri yoğun ilgi gösterdi.

Ailelere çocuk gelişimi semineri

Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Çocuğun Psiko-Sosyal Gelişiminde Ebeveyn Etkisi adlı seminerde uzman psikologlar Elif Ulutaş ve Cihad Kaya tarfından katılanlara çocuk gelişimi hakkında bilgiler verildi. Anne veya bakım veren kişinin sevgisinin dengeli, sürekli ve tutarlı bir biçimde gösterilmesi gerektiğinin vurgulandığı seminerde, çocuğa iyi bir yedek bakım sağlandığı, bakım veren kişinin sık değişmediği durumlarda çocukların iyi bir gelişim gösterdiği aksi durumda ise çocukların ilerleyen yaşlarda sıkıntılı dönemler yaşayacağı verilen örneklerle izleyenlere aktarıldı.

Çocuğun psikolojik ve sosyal gelişiminde anne-baba tutumlarının etkisi büyüktür. Kişilik gelişiminin temelinin çocukluk döneminde atıldığı gerçeği vurgulandığı programda anne, babanın ve ailenin diğer bireylerinin çocukla olan etkileşimi, çocuğun aile içindeki yeri anlatıldı. Yoğun katılımın gerçekleştiği program sonunda izleyenler etkinliğin gerçekleşmesini sağlayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’ye teşekkür ettiler. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X