Ailenin büyük dramı! Cenazeyi almak için tekrar İstanköy’e gittiler

Yunanistan’ın İstanköy (Kos) Adası’nda yaşamını yitiren 39 yaşındaki Sinan Kurtoğlu’nun babası Ali Kurtoğlu, annesi Simin Kurtoğlu, kardeşi Canan Dereli ve eniştesi Ziya Dereli, cenazeyi alıp, ‘Hızır Reis’ feribotuyla saat 14.20’de Bodrum Limanı’na geldi.

Ailenin büyük dramı! Cenazeyi almak için tekrar İstanköy’e gittiler

CENAZE, LİMANDA GÖZYAŞLARI İLE KARŞILANDI

Limanda Kurtoğlu’nun akrabaları ve arkadaşlarının yer aldığı 20 kişi, cenazeyi gözyaşları içinde karşıladı.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz da karşılayanlar arasında yer aldı. Yılmaz, aileye başsağlığı dileğinde bulundu.

Feribottan cenazeyi kızkardeşi, babası, eniştesi ile arkadaşları yüklenerek çıkardı. Cenaze, Bodrum Belediyesi cenaze arasına yerleştirildi ardından aile cenaze ile birlikte İzmir’e doğru yola çıktı.

ÇİPRAS’TAN TAZİYE MESAJI

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, depremde Kos Adası’nda yaşamını yitiren Türk vatandaşı Sinan Kurtoğlu’nun ailesine Twitter hesabı üzerinden taziye mesajı yayınladı. Yunanistan’da yayın yapan “www.in.gr” internet sitesinin haberine göre Çipras, mesajında, “Beklenmedik bir şekilde Kos depreminde yaşamını yitiren Sinan Kurtoğlu’nun ailesine sabırlar ve başsağlığı diliyorum. Böyle felaketlerde iki ülkenin birbirine uzatacağı yardım ve dostluk elinin çok önemli olduğuna inanıyorum. Acılarımızı sevinçlerimizi birlikte paylaşıyoruz. Kurtoğlu ailesinin acısına yürekten katılıyorum” dediği belirtildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X