AK Parti Bursa’da seçim bitti!

AK Parti Bursa 6. Olağan İl Kadın Kolları Kongresi yapıldı… Genel Başkan Yardımcıları Efkan Ala ve Hamza Dağ’ın da katıldığı kongrede mevcut Başkan Emel Gözükara Durmaz güven tazeledi.

AK Parti Bursa’da seçim bitti!

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen AK Parti Bursa 6. Olağan İl Kadın Kolları Kongresi’ne ilgi büyüktü…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da video mesajının yer aldığı kongreye, Genel Başkan Yardımcıları Efkan Ala ve Hamza Dağ, AK Parti Bursa Milletvekilleri, İl Başkanı Davut Gürkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Genel Merkez Kadın Kolları yöneticileri de katıldı.

Kongrede güven tazeleyen İl Kadın Kolları Başkanı Emel Gözükara Durmaz, “Bizler AK davamızın AK Kadınları olarak her daim sorumluluklarımızın ve bizlere verilen önemin farkında olarak siyaseti en şekilde yapabileceğimize inandık. Bizler 2001 yılından beri hiçbir zorluktan yılmayarak kimsesizlerin kimsesi olan AK Parti’nin neferi olmanın gururunu yaşadık. Şimdi ise yeni, güçlü ve büyük Türkiye’nin inşasında yer almanın büyük heyecan ve onurunu yaşıyoruz. Bugünden itibaren sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmayan siz AK kadınlarımızla birlikte birlik ve beraberlik içinde çalışacağız” dedi.

Gara şehitlerini anan ve teröre lanet okuyan AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan da, “Çocuklarınızın, eşlerinizin yolunuzu gözlediği saatlerde Türkiye’nin gücü ve itibarı için çalıştınız. AK Parti’nin ve Türkiye’nin gücüne güç kattınız. Emeği geçen tüm kadınlarımıza tek tek teşekkürü borç biliyorum. Bursa’da 393 bin 123 üyemizin 176 bin 24’ü kadın üyemizdir. Bu güzel bir oran ama bunu daha da yukarı çıkarmalıyız.”

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ise, Gara şehitlerini hatırlatıp; “2 Gün önce ne yazık ki PKK terör örgütü tarafından katledilen vatandaşlarımız oldu. 2 Günden beri yumruğumu sıkarken tırnaklarımın avucumu kanattığının farkındayım. Türkiye’de bir orta oyunu oynanıyor. Türkiye’de bir tiyatro oynanıyor. Karşımızda kümelenen siyasi partilerin maalesef terör örgütünün siyasi yardakçılığını, mecliste onun temsilciliğini yapan parti ile dost almak bahanesi karşısında, sırf Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmek marifetiyle Türkiye’yi gözden çıkardıklarını gördükten sonra ne yazık ki üzülmemek elde değil. Bakınız açıklamalarda bir kelime bile olsa PKK terör örgütünden bahsedilmiyor. Dostlarını incitmemek için. HDP üzerinden PKK’nın meşrulaştırılma çabalarına hep beraber şahitlik ediyoruz. Türkiye’de bir orta oyunu oynanıyor. Recep Tayyip Erdoğan’ı alt etmek için Türkiye’yi gözden çıkardıklarını görüyoruz. Yeter. Bu orta oyuna bir şekilde son vermek gerekiyor. “

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ da şunları söyledi: “2001’de kuruldu parti. Neredeyse çeyrek aşırı geride bıraktık. Bu 20 senede hem o kadar büyük hizmetler yaptık hem o kadar çok seçim kazandık hem de çok fazla badireler atlattık. Liderimizi bu ülkenin başından uzaklaştırmak isteyenler bu badirenin bir tarafı oldular.  15 Temmuz, Gezi olayları, kapatma davası bunlardan birisiydi. Biz hep bir dava partisi olduğumuzu söylüyoruz. Muhalefet de bu ara dava partisiyiz demeye başladı. İnsanoğlu var olduğu sürece bu dava böyle yürümüş. Ateş ve toprağın davası aslında bu dava. 2023 seçimlerinde önümüzde şöyle bir tablo var. Şu 13 tane evladımızın şehit olmasından sonra yaşanan hadiseler açık bir şekilde ortaya çıkartıyor. 2023 seçimlerinde dostlarımız diye iktidara niyetlenenlerin derdi Türkiye’nin elde ettiği kazanımlardan geri dönmesini sağlamaktır. Doğu Akdeniz’de, Libya’da, Karabağ’da,  Suriye’de. Şu son 3 gün içinde birilerinin PKK terör örgütü diyemiyor olması, bir diğerlerinin öldürülen teröristlere terörist diyememeleri ve birlikte yaptıkları işler bizim durduğumuz yeri çok net gösteriyor. Aynı zamanda 2023’te birilerinin nasıl bir beklenti içinde olduklarını gösteriyor. AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderi haline gelmiştir.”

Terörün insanlık suçu olduğunu vurgulayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala da şu mesajları verdi: “Terör bir insanlık suçudur. Teröre destek olanlar bu suça ortaktır. Karşı çıkmayanlar bu suçun ortağıdır. Amasız fakatsız kınamayanlar buna çanak tutuyor demektir. Başardığımız işle çok kıymetli işlerdir. Bugün dünyada ya da bölgemizde sorun olduğunda liderler diplomasisi devreye giriyor. Mutlaka Cumhurbaşkanımız onlarla konuşarak bu mevzulara vaziyet ediyor. Bu gücü nereden alıyor. Sizin çalışmalarınız sonucu sandıktan çıkan güçten alıyor. Başarıyı yönetmek krizi yönetmekten daha zordur. Onun için daha çok çalışmamız gerekiyor.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X