AK Parti İl Başkanı Sümer: “Antalya’da Yine Birinci Parti Olacağız”

1 Kasım da yeniden sandık başına gidecek olan Türkiye’de, 26. dönem milletvekillerinin belirleneceği seçimlere katılacak listeler bütün partiler taraf…

AK Parti İl Başkanı Sümer: “Antalya’da Yine Birinci Parti Olacağız”
HABERİ PAYLAŞ

1 Kasım da yeniden sandık başına gidecek olan Türkiye’de, 26. dönem milletvekillerinin belirleneceği seçimlere katılacak listeler bütün partiler tarafından açıklandı. AK Parti’nin Antalya’daki listesini değerlendiren İl Başkanı Rıza Sümer, 7 Haziran’da yapılan seçimlerde başarılı olmuş listenin korunduğunu söyledi. “TEŞKİLAT OLARAK HAZIRLANAN LİSTEDEN MEMNUNUM” Teşkilat olarak hazırlanan listeden memnun olduklarını belirten Sümer, Büyükşehirlerde Antalya’nın oy oranını arttıran 5. il olduğunu söyledi. Sümer, “7 Haziran seçimlerinde partimiz, Antalya’nın 16 ilçesinde birinci çıkmıştı. Partimizin Büyükşehirlerde oyunu en fazla artırdığı beşinci il Antalya olmuştu. 2011 seçimlerine göre oyumuzu artırmış ve ilimizde birinci parti olarak çıkmıştı. 1 Kasım seçimleri tekrar bir seçim olması da göz önünde bulundurularak, listenin büyük ölçüde korunması yönünde bir irade oluştu” dedi. “AKDENİZ’DE SARIYA BOYANAN TEK İL ANTALYA” Akdeniz Bölgesi’nde sarıya boyanan tek ilin Antalya olduğunu ifade eden AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, “7 Haziran’dan önce parti olarak girdiğimiz 10 seçimde, Türkiye genelinde alınan oyla ile Antalya’da aldığımız oy arasında 10-12 puanlık bir fark vardı. 7 Haziran seçimlerindeki milletvekili listemizin başarısı sayesinde bu fark yüzde 5’e kadar düşmüştür” şeklinde konuştu. “1 KASIMDA OY ORANINI ARTTIRARAK BİRİNCİ PARTİ OLACAĞIZ” AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu’nun 3 dönem kuralından dolayı 7 Haziran seçimlerinde aday olmadığını belirten Sümer, 1 Kasım seçimlerinde Antalya’da oy oranını arttırarak birinci parti olmaya çalışacaklarını belirtti. Sümer, “Şimdi listesinin birinci sırasında Sayın Mevlüt Çavuşoğlu var. Sayın Bakanımız, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı ve son olarak Dışişleri Bakanlığı yapmış, partimizin Kurucular Kurulu ve MYK üyesidir. Bakanımızın öncülüğünde, 7 Haziran’da olduğu gibi 1 Kasım’da da ilimizde oyumuzu artırarak, partimizi birinci parti yapacağımıza inanıyorum” diye konuştu. “İDEOLOJİ DEĞİL, HİZMET PARTİSİYİZ” AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, konuşmasını şöyle tamamladı: “AK Parti, sadece seçim dönemlerinde siyaset yapan bir parti değildir. 365 gün dinamik, sürekli halkla iç içe olan, vatandaşın derdi ile dertlenen bir siyasi harekettir. Biz, bir ideoloji partisi değil, bir hizmet partisiyiz. Ülkemizi 2023, 2053, 2071 hedeflerine ulaştırmak, dünyanın en gelişmiş 10 ülkesi arasına girmesini sağlamak için halkımızdan destek bekliyoruz” AK Parti’nin 1 Kasım seçimlerine Antalya milletvekili adayları: Mevlüt Çavuşoğlu, Mustafa Köse, Hüseyin Samani, Gökçen Özdoğan Enç, Sena Nur Çelik, İbrahim Aydın, Atay Uslu, İbrahim Türkiş, Işılay Işıldar Can, Hakkı Beşkazalı, Ercan Mekteplioğlu, İzzet Yılmaz, Murtaza Tamyürek ve Mustafa Akdeniz.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X