AK Parti Osmangazi Aday Adayı Hasanoğlu; ‘Doğru dönüşüm için yeni vizyon’

AK Parti’den Osmangazi Belediye Başkan Aday Adayı Cem Kürşad Hasanoğlu, Recep Tayyip Erdoğan’ın belediyecilik vizyonuyla hareket ettiklerini belirterek, “Bursa’nın dertleri doğrultusunda şehiri daha ileriye götürmek ve dönüşümü yeni bir vizyonla sağlamak istiyoruz” dedi.

AK Parti Osmangazi Aday Adayı Hasanoğlu; ‘Doğru dönüşüm için yeni vizyon’

Ulaş GİRGİN

Kamera: Bircan ÖRSEL / Kurgu: Dilek ÖZYER

Yerel seçimler için AK Parti’den Osmangazi Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı, Osmangazi ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Cem Kürşad Hasanoğlu, OLAY Medya’yı ziyaret etti. Ziyaretinde Olay Medya İcra Kurulu Başkanı Mehmet Ali İnan ile bir araya gelen Hasanoğlu, aday adaylığı ile ilgili önemli açıklamalar yaparak hedeflediği projelerle ilgili bilgi verdi.

Bursa’ya hizmet ederken şehrin dertlerini ve sorunlarını yakından tanıma imkanı bulduğunun altını çizen Hasanoğlu, “Ben Bursalıyım, çocukluğumuz ve gençliğimiz Bursa’da geçti. Fakat yöneticilik yapma ve kente hizmet etme fırsatı bizim için okul gibi oldu. Bursa’nın sorunlarını yakından görüyoruz. Bursa’nın çok kuvvetli bir sanayi ve tarım yönü var. Şehirde ilk olarak çalışan işçi ihtiyacı var. Bu da dolayısıyla kente göçü artıyor. Bursa’nın büyüyeceğini ön görmemiz gerek. Kentin büyüyeceğini öngörürken yapılaşmanın nasıl olacağı, nasıl bir Bursa görmek istediğimiz çok önemli. Bursa’nın dönüşümünü yeni bir vizyonla sağlamak lazım. Tabi ki tarihi yapıyı, şehirin kültürel değerlerini koruyarak” diye konuştu.

“BELEDİYECİLİK VİZYON ATLADI”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunda Türkiye’nin, belediyecilik alanında vizyon atladığını belirten Hasanoğlu, “O zamana kadar belediyecilik, çöp almak ve temizlik yapmak gibi işlerden ibaretti, Sayın Erdoğan ile hizmeti halka götürmek haline geldi. Bu vizyon, AK Parti’nin belediyecilik düsturu oldu. Biz de bir AK Partili belediye başkan aday adayı olarak, bu vizyonla hareket ediyoruz ve Bursa’nın dertleri doğrultusunda şehri daha ileri nasıl götürebilirizi araştırıyoruz” ifadelerini kullandı.

“KAYNAKLAR DOĞRU KULLANILMALI”

Bursa’nın tarihi dokusunu korumamız, kültürel kimliğinin yıpranan yerlerini yeniden inşa etmeleri gerektiğini vurgulayan Cem Kürşad Hasanoğlu, “Bunların yanında elbette ülkenin enerji ve su kaynaklarının doğru kullanımıyla ilgili problemleri var. Bu konularda yerel yöneticilerin ve tüm idarecilerin vizyoner bakış açılarına sahip olmaları gerekiyor. Yapılarda güneş enerjisi panelleri, yağmur suyu hasadı yapan sistemler teşvik edilmeli. Bunlar çok maliyetli işler değil. Müteahhitler bu gibi konularda bilgilendirilmeli ve teşvik edilmeli bu da biz yöneticilerin görevi” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X