AK Parti Sözcüsü Çelik’ten CHP’ye tepki…

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ”Cumhurbaşkanımızın, kadınlara yönelik tacizler ve başörtüsü istismarcılığı ekseninde CHP’nin gerçek yüzünü ifşa etmesi, suret-i haktan görünmeye çalışan muhalefeti ‘ittifak halinde’ rahatsız etmiş” dedi.

AK Parti Sözcüsü Çelik’ten CHP’ye tepki…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP’yi eleştirirken kullandığı “Başörtülü birkaç kişiyi vitrin mankeni gibi getirip koymak artık kimseyi aldatmıyor, geçti o işler” ifadesi yeni bir tartışma başlattı.

Bu sözleri hakaret olarak değerlendiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten yanıt geldi.

Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

”Bugün sözde kadın hakları savunuculuğuna soyunan muhalefetin, daha düne kadar kadınlarımızın kılık kıyafetlerine yasak getirilmesine, geçtiğimiz günlerde bir CHP’linin başörtülü kadınlara barbarca saldırmasına sustuğu bilinmektedir.

Geçmişleri neyse bugünleri de o.Cumhurbaşkanımız kadına karşı ayrımcılığın her türlüsüyle mücadele ederken, vesayetin hizmetkarı olanlar, bugün demokrasi oyunu oynuyorlar. Ama her siyasi krizde kafalarının gerisindeki Yassıada zihniyeti bütün yasakçı haliyle ortaya çıkıyor.

Sayın Cumhurbaşkanımızın, kadınlara yönelik tacizler ve başörtüsü istismarcılığı ekseninde CHP’nin gerçek yüzünü ifşa etmesi, suret-i haktan görünmeye çalışan muhalefeti ‘ittifak halinde’ rahatsız etmiş.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X