AK Parti Sözcüsü Çelik’ten Kılıçdaroğlu’na tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ”Ülkenin bürokratlarına sesleniyorum, bu düzenin isteklerine verdiğiniz desteğin sorumluluğu size ait olacak” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi. Çelik, “Bürokrasiyi seçilmiş hükümete karşı çıkmaya çağırmak vesayet siyasetidir. Bunun ülkemizdeki adı Yassıada zihniyetidir” dedi.

AK Parti Sözcüsü Çelik’ten Kılıçdaroğlu’na tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun herhangi bir hukuki delile dayanmaksızın meşru hükümetin kanun dışı emirler verdiğini iddia ettiğini söyledi.

”AÇIKLAMALARIYLA AÇIKÇA DEVLET MEMURLARINI TEHDİT EDİYOR”

Twitter’dan açıklama yapan Çelik, “Sayın Kılıçdaroğlu, son açıklamalarıyla açıkça devlet memurlarını tehdit ediyor. Böylece hukuk dışı bir düzen arayışında olduğunu ifade ediyor. Kendi partisi adına konuşarak, devlet görevlilerine emir vermeye kalkması hukuksuzluktur” dedi.

”SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNE DÖNÜK LİNÇ SİYASETİNE GEÇİT YOK”

AK Parti Sözcüsü Çelik, Kılıçdaroğlu’nun TÜGVA ile ilgili iddialarını hatırlatarak şu mesajı paylaştı:

“Sivil toplum örgütlerini aynı ’28 Şubat’ diliyle hedef göstermesi de asla kabul edilemez. Türkiye’nin geride bıraktığı ilkel linç kültürü ile sivil toplum örgütleri hedef gösterilemez. Sivil toplum örgütlerine dönük bu linç siyasetine geçit vermeyiz.”

NTV

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X