AK Parti’den çoklu baro açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Geçen hafta komisyonda çok uzun görüşülen avukatlık yasası olarak bilinen teklifi bu akşam Meclis’e sunuyoruz. 28 maddeden oluşan kanun teklifinin büyük bir ivme kazandıracağını düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

AK Parti’den çoklu baro açıklaması
HABERİ PAYLAŞ

Düzenleme ile ilgili yaptığı açıklamada “Baro başkanları eşit temsil edilecek” diyen Turan, “30 baro başkanı ile saatlerce toplantı yaptık. İstanbul Baro Başkanı davet edildi ama kendisi gelmedi. Dolayısıyla baro başkanlarının çağrılmadığı iddiası doğru değildir” dedi.

Turan ayrıca, “Biz partileri gezdiğimizde bize bazı partiler şunu söyledi: İstanbul’da Anadolu Yakası ve Avrupa Yakasında birer baro olsun dediler ama biz zorunlu bölmeyi tercih etmedik” ifadelerini kullandı.

Meclis’teki çalışmaya da değinen Turan, “Meclis’e sunulacak 28 madde bugün veya en geç cuma sona erer. Biz dinlemeye açığız. Kanunla ilgili endişeleri olan tüm partileri dinlemeye açığız” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X