AK Parti’den iddialı yanıt: ‘CHP Bursa’yı anca rüyasında görür’

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Cömez’in, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bursa konusundaki ısrarlı sözlerine verdiği cevabı bugünkü köşesine taşıdı…

AK Parti’den iddialı yanıt: ‘CHP Bursa’yı anca rüyasında görür’

Aydın, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Yerel seçime daha iki yıldan fazla bir zaman var. Fakat daha evvel 2023 Haziran’ın da Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri yapılacak.

Siyasi partilerde şimdiden yerel seçim hazırlığı yapanlar var.

CHP’nin bir önceki seçimi kaybetmiş Bursa Büyükşehir Belediye başkan adayı Mustafa Bozbey üç yıl önceden partisi tarafından yeniden 2024’ün de adayı ilan edildi.

CHP’nin Millet İttifakı adına Bursa Büyükşehir Belediye başkan adayı olması kesinleşen Bozbey ve il yönetimi önceki hafta Ankara’da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.

İl Başkanı İsmet Karaca ile CHP’li Mudanya ve Nilüfer belediye başkanları ve milletvekillerinin de bulunduğu o ziyarete ilişkin gelişmeleri büyüğümüz Ahmet Emin Yılmaz köşesine taşımıştı.

Belli ki, 2019 seçimlerinde CHP’nin Bursa’yı alamamış olması içlerinde büyük bir yaraya dönüşmüş. Bunu bizzat Genel Başkan Kılıçdaroğlu sık sık dillendiriyor.

O son ziyarette de Genel Başkanları Kılıçdaroğlu, Bursa heyetinden belediye seçimlerini kazanmalarını istemiş.

Ancak iktidar partisi cephesi de boş durmuyor.

Dün meslektaşım Mustafa Özdal ile birlikte bir kahve içim sohbet ettiğimiz AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Cömez’e, CHP’nin Bursa’yı alma ısrarını sorduk.

İlçe Yöneticisi Erkan Er’in de bulunduğu görüşmede Cömez çok net yanıt verdi.

“CHP Bursa’yı anca rüyasında görür. Osmangazi Bursa’nın en büyük ilçesi. Biz yerel seçimde yüzde 50.57 oy aldık. Bursayı almanın yolu Osmangazi ile birlikte diğer bütün ilçeleri almaktan geçer. Bizim sadece 100 binin üzerinde üyemiz var. Partimizin Bursadaki 392 bin üyesinin 100 binden fazlası bizim ilçede oturuyor. Kaldı ki, CHP adayını ittifak ortağı da benimsemiş değil. Bu yüzden CHP Bursayı zor alır dedi.

AK Parti Osmangazi İlçe Teşkilatı olarak seçildikleri günden bu yana her gün en az iki mahalleyi taradıklarını, her mahallede danışma toplantıları yaptıklarını, mahalle başkanlarının sokak sokak herkesi tanıdığını, her sorunu bildiklerini ve çözüm aradıklarını aktaran Cömez şöyle devam etti.
“Örneğin; bizim ilçe yöneticilerimiz ve meclis üyelerimiz hem İlçe Belediye Başkanımızın hem Büyükşehir Belediye Başkanımızın programlarına muhakkak katılırlar. Biz sürekli sahadayız. Vatandaşı dinliyor, isteklerine çare olmaya başından beri devam ediyoruz.

Cömez’e son günlerdeki döviz ve altındaki tırmanış ile gıda fiyatlarında yaşanan sıkıntıyı da sorduk.

“Bir ekonomik sıkıntı yok diyemem. Evet şu anda sıkıntı var ama inanın bunu çözecek olan da yine biziz. Bu açıdan seçmenimizin sandıkta yine bizi tercih edeceğine inanıyoruz. Çünkü; biz eğer 20 yıla yakındır onlara dokunmamış ve hep yanlarında olmasaydık bu kadar uzun süreli iktidarda kalabilir miydik?

Siyasette iddialı olmak gerekir.

Cömez bu sözleriyle partisinin Bursa’yı ve Bursa’nın en büyük ilçesini muhalefete kaptırmama konusunda da iddiasını ortaya koyuyor.

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X