“AK Parti’den zalime dost olmaz”

Başbakan Davutoğlu, “Türkiye iltifatlar yağdıranlar, niye şimdi uluslararası alanda karşımıza geçiyor? Çünkü, AK Parti’den zalime dost olmaz” dedi.

“AK Parti’den zalime dost olmaz”

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Afyonkarahisar’da partisinin mitinginde yaptığı konuşmada, “Kılıçdaroğlu’na tekrar meydan okuyorum. Bana İnönü’nün yazdığı mektuptan bahsetmesin, çıksın bir mitingde ’27 Mayıs darbesini lanetliyorum.’ desin. İşte meydan burada. ‘Bir daha bu darbenin olmaması için ne gerekiyorsa yapalım.’ desin. Mesela bir çağrıda bulundum. Özgürlük ve Demokrasi Adası’nda 27 Mayıs’ta Meclis’i toplayalım, Yassıada’da demokrasi mesajı verelim. Desin ki, ‘Başbakan’a katılıyorum, orada hep beraber darbeye karşı duralım.’ desin. Diyemez, diyebilir mi? Neden diyemez? Çünkü, bunların zihni darbeyle meşgul” dedi.

 

Davutoğlu’nun konuşmasında öne çıkan bazı başlıklar şöyle: 

 

“Dün ben, ‘Adnan Menderes şehit edilirken, idama giderken CHP neredeydi?’ diye sordum. Kılıçdaroğlu diyor ki: ‘İnönü mektup yazmıştı.’ Darbecilere mektup yazmayı iş zannediyorlar, iş. Biz, darbecilere mektup yazmayız, onların karşısında dimdik Afyonkarahisar’ın hisarı gibi dururuz. Mektup yazmışmış, bir tek kelam etti mi? Çıktı mı meydana? ‘Bu ülkenin Başbakanını asamazsınız.’ dediler mi? Hayır.”

 

“(Kılıçdaroğlu) Şimdi de soruyor: ‘Bizim İsrail’de niye Büyükelçimiz yok?’ Bu dünyada yaşamıyor bu arkadaş galiba, başka bir yerde yaşıyor. Yani Mavi Marmara’dan haberi yok. Gazze’de katledilen çocuklardan haberi yok. Postallarla Mescid-i Aksa’ya giren o siyonistlerden haberi yok, dönüp bize soruyor, ‘İsrail’de niye Büyükelçimiz yok.’ diyor. Be hey gafil, biz Mescid-i Aksa’ya postallarla girenle dost olmayız. Sen ol.”

 

“‘MHP cevap versin’ deyince hemen polemiğe başladılar. ‘Biz o zaman çocuktuk ne cevap verseydik’ diyorlar. Ya o gün için değil çıkın deyin bakalım ’27 Mayıs Darbesini kim yaptıysa ona karşıyız’ deyin. Hadi meydan burada.”

 

“Daha önce övgüler dizenler, daha önce bazı yayınlarla Türkiye iltifatlar yağdıranlar, niye şimdi uluslararası alanda karşımıza geçiyor biliyor musunuz? Çünkü, biliyorlar ki AK Parti’den zalime dost olmaz, biliyor ki AK Parti ‘dünya 5’ten büyüktür’ diyor. İşte aramızdaki fark bu.”

 

“(Kılıçdaroğlu’nun emekli maaşları iddiası) Bu adam yalancı. Yüzü kızarmıyor. Kendisine söyledim ‘Yalan söylüyorsun.’ dedim, ‘İspat et.’ dedim. 3 gün geçti aynı şeyi tekrar ediyor. İspat et, bir tek devlet evrakı ya da bir tek istatistik göster.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X