‘Akademi Yıldırım’a ilgi giderek artıyor

Yıldırım Belediyesi ve Türkiye Yazarlar Birliği Bursa Şubesi ortaklığıyla hayata geçirilen ‘Akademi Yıldırım’ projesinde seçkin yazarlar ve akademisyenler öğrencilerle buluşmaya devam ediyor.

‘Akademi Yıldırım’a ilgi giderek artıyor

Yıldırım Belediyesi, ‘Akademi Yıldırım’ ile ilçede eğitim gören 300 öğrenciye önemli katkılar vermeyi sürdürüyor. Akademi Yıldırım’ın öğrenciler için önemli bir etkinlik olduğunu söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Medeniyet okulu ve bilgi-sanat şöleni olarak devam eden akademimiz de gençlerimiz yaşadıkları ilçeyi, şehri, ülkeyi ve dünyayı bir medeniyet tasavvuru ile daha yakından tanıma fırsatı buluyor” dedi.

Ülkeleri güçlü kılan en önemli unsurlardan birisinin insan kaynağı olduğunu ifade eden Edebali, “Avrupa ve Amerika ekonomik olarak çok iyi noktalarda; ancak bu ülkelerin sokakları mutsuz ve umutsuz gençlerle dolu. Bunun en önemli sebebi de manevi değerlerinin zayıf olmasıdır. Dolayısıyla biz tam anlamıyla güçlü bir ülke olmak istiyorsak ekonomik gücümüzün yanında manevi değerlerimizi üst noktalara taşımak zorundayız” diye konuştu. 

KUŞAKLAR ARASI KÖPRÜ

Genç kuşaklar ile önceki kuşakların bilgi ve birikim açısından birbirinden faydalanmasının önemine vurgu yapan Başkan Edebali, “Sürdürülebilir medeniyetimizi doğru tasarlayabilmemiz için birbirimizi anlamamız lazım. Böylelikle gençlerimiz toplumsal değerleri muhafaza ederek Türkiye’nin 21. yüzyılın en önemli güçlerinden biri olmasının yolunda önemli vazifeler üstlenecektir” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X