Akdoğan’a coşkulu destek

CHP milletvekili aday adayı Gürhan Akdoğan, halkın örgütlü gücü ile devrimci, eşitlikçi ve demokratik bir düzenin kurulabileceğini söyledi.

Akdoğan’a coşkulu destek
HABERİ PAYLAŞ

Atalay Prenses Düğün Salonu’nda binin üzerinde partilinin katıldığı adaylık açıklamasında konuşan Akdoğan, kadının toplumun yarısı olduğunu ve sadece 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü ile gündeme gelmemesini ifade etti. Kadının toplumun vazgeçilmezi olduğunu belirten Akdoğan, AKP döneminde kadına yönelik şiddetin ve sömürünün arttığına dikkat çekti.

Türkiye’nin 6 yaşında çocuk gelinleri AKP döneminde gördüğünü ve 10 yaşındaki bir çocuğun cinsel meta olarak görüldüğüne ve bu nedenle tesettüre sokulduğunu anlatan Akdoğan, muhafazakarlık adı altında toplumun her geçen gün geriye gittiğini vurguladı.

12 yıllık AKP iktidarı döneminde 30 bin kişinin intihar ettiğini söyleyen Akdoğan, AKP’nin toplumu her geçen gün ayrıştırdığını, mutsuz ettiğini ve geleceği karanlık hale getirdiğini kaydetti. Yoksulluk ve yolsuzluğun artık sıradan hale getirildiğini anlatan Akdoğan, sosyal eşitliğin hepsinden önemlisi adalet kavramının her geçen gün yok olduğunu vurguladı. 

CHP Bursa milletvekili aday adaylarının neredeyse tamamının katıldığı toplantıya binin üzerinde partili ve vatandaş ilgi gösterdi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X