Akhisar Arena ikinci yarıya yetiştirilecek

Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, inşaatı bir türlü bitmeyen yeni stadın en geç devre arasına kadar tamamlanacağını söyledi.

Akhisar Arena ikinci yarıya yetiştirilecek

İnşaatına 11 Eylül 2013’te başlanan, geçtiğimiz 23 Ocak’ta tamamlanması gereken statla ilgili yüklenici firma ile sürekli temas halinde olduklarını belirten Salih Hızlı, “Süper Lig’deki tek ilçe takımı olarak 3 sezondur başarıyla mücadele ediyoruz. Maçlarımızı evimizde oynama hayalimiz bu sezon gerçekleşecek. Firmaya hak ediş ödemelerinde hiç sorun yok. Hedefimiz yeni sezonun maçlarını stadımızda oynamak. Anormal şartlar oluşursa en geç ikinci yarıda seyircimiz ile Akhisar Arena’da buluşacağız” diye konuştu.

ZEYTİN YAPRAĞI ŞEKLİNDE

Yapım aşamasıyla ilgili bilgi de veren Başkan Salih Hızlı, “Yer altı oto parkı bitirildi. Tribünlerin basamak beton kalıpları yerleştiriliyor. Dış cephede bulunan özel renkli cam duvarların montajı, şeref tribünü tarafından başladı. Soyunma odaları ve diğer  bölümler önümüzdeki günlerde yapılmaya başlanacak. Havalandırma sistemleri yapılıyor. Zeytin yaprağı şeklindeki çatıdaki özel bölümlerin de imalatının başladığını öğrendik. Çevre düzenlenmeleri için belediye olarak ta gerekli çalışmaları başlatacağız. Firma önce stadı bitirmeye yoğunlaşacak, ardından yanındaki spor salonunun inşaatına başlayacak” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X