Akın akın geliyorlar! Türkiye’nin ilk +18 oteli

+18 duyduğunuzda aklınıza başka şeyler gelmesin. Çiftler, çocuksuz, gürültüden uzak, romantik tatil için ‘+16’ ve ‘+18’ otelleri tercih ediyor…

Akın akın geliyorlar! Türkiye’nin ilk +18 oteli

Antalya’da ilk olarak 2012’de Side’de uygulanan ‘+18 otel’ konsepti büyük rağbet görünce, bölgede ‘+16’ ve ‘+13’ konseptleri de ortaya çıktı. Çiftler çocuksuz, gürültüden uzak, romantik tatil için ‘+16’ ve ‘+18’ otelleri tercih ediyor.

ty.png

Antalya, 2000’li yıllardan sonra turizmde ‘her şey dahil’ konseptiyle öne çıktı. Bu süreçte alternatif turizm çeşitlerinin de çokça tartışıldığı kentte golf, spor, kongre gibi çeşitliliğe, 2012’de Türkiye’nin ilk +18 oteli de eklendi.

Antalya’da yılda 3.5 milyona yakın turistin tercih ettiği Side bölgesinde Türkiye’nin ilk +18 oteli olarak açılan tesis, sadece 18 yaş üstü turistlere hizmet veriyor.

wer-003.jpg

Side’de başlatılan +18 uygulaması büyük rağbet görünce, bölgede +16 ve +13 gibi yeni konseptler de oluştu. Daha romantik, çocuk gürültüsünden uzak, sessiz tatil tercih edenler için +16 ve +18 otellerindeki odalar, balayı çiftlerine hazırlanan odalara benzer şekilde süsleniyor.

456.jpg

Mart 2012’de Türkiye’nin ilk +18 oteli olarak açıldıklarını belirten Commodore Elite Suits& Spa Side Genel Müdürü Mustafa Şahin, o günden bu yana kesintisiz 12 ay hizmet verdiklerini kaydetti. +18 uygulamasında konukların çocuklarını evde bırakarak sakin bir tatil tercih ettiğini anlatan Şahin, Bu konseptte biz tamamen ayağa, odaya hizmet sunuyoruz. 12 ay açık, çocuksuz bir otel. Amacımız sessiz, soft müzik, çocuk sesi olmadan huzurlu bir tatil” dedi.

rt-003.jpg

Romantik tatil oteli olduklarına değinen Şahin, sevgililer ve balayı çiftlerinin de tesisleri tercih ettiklerini söyledi. +18 konseptine en çok tercihin Almanya, İngiltere, Hollanda ve Belçika gibi ülkelerden geldiğini aktaran Şahin, son dönemde Rusya’dan da ciddi talep gördüklerini açıkladı. İç pazarda ise balayı çiftlerinin özellikle otellerini tercih ettiğini vurgulayan Mustafa Şahin, fiyatların ise ultra hizmet olması nedeniyle yüzde 20-25 daha yüksek olduğuna dikkati çekti.

erty.png

7+18 YANLIŞ ANLAŞILDI

+18 söyleminin ilk açıldıkları dönemde biraz yanlış anlaşıldığını da söyleyen Şahin, Ama zamanla oturunca, misafirlerimiz gelip tatil yapıp gördükten ve bizi tanıdıktan sonra tamamen çocuksuz, sessiz, soft bir tatil konsepti olduğunu keşfettiler. Biz ilk +18 oteli açtıktan sonra bölgede +16, +13 şeklinde benzer konseptler oluştu. Ancak biz otelimizi yaparken de +18 uygulamasına göre dizayn ettik” dedi.

s-013.jpg

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X