Aktaş Bursa’ya değer katacak

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Recep Altepe’nin istifasının ardından Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçilen Alinur Aktaş’ın Bursa’ya değer katacağına inandığını söyledi.

Aktaş Bursa’ya değer katacak

SEYİT GÜNDOĞAN

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.  Ankara Yolu’ndaki bakanlık binasında gerçekleşen ziyarette konuşan Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, Başkan Aktaş’ın AK Parti’de yapılan istişareler sonucunda Büyükşehir Belediye Başkanlığı için belirlendiğini kaydederek, Bursa’da bundan sonra insana dokunan ve partiye yakışan bir hizmet yoğunluğunun yaşanacağını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu’nun ziyaretine; İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, Bursa milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ve teşkilat üyeleri katıldı.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti Genel Başkanı olmasının akabinde kabine, merkez yönetim organları ve il ile ilçe teşkilatları olduğu kadar belediyelerde de bir takım değişiklikler yapılması ihtiyacının doğduğunu hatırlattı. Ortaya çıkan bu hassasiyetin tamamen milletin talepleri doğrultusunda oluştuğunu ve yapılan istişareler sonucunda Büyükşehir Belediye eski Başkanı Recep Altepe’nin istifasıyla boşalan koltuğa Başkan Aktaş’ın seçildiğini belirten Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, “Buradan Sayın Recep Altepe’ye ‘Bursa’ya yapmış olduğu hizmetleri nedeniyle’ teşekkür ediyorum. Yaşanan bu değişimin Bursamıza ve burada yaşayan tüm vatandaşlarımıza hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a dönerek yeni görevinde başarılar diledi. Yaptığı konuşmada Bursa’nın sıradan bir şehir olmadığını, kendisine has kodları ve sosyolojik yapısıyla adeta Türkiye’nin bir minyatürünü teşkil ettiğini vurgulayan Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, “Bundan sonraki süreçte sizlerin sorumluluğu büyüktür. İnegöl Belediye Başkanlığından aldığınız tecrübe ve insanlarla olan güler yüzlü iletişiminizle, istişareler sonucunda ortaya koyacağınız çalışmalarla inşallah Bursamızın değerine değer katacaksınız. Merkezi ve yerel yönetimlerin desteğiyle Bursa, inşallah önümüzdeki süreçte insana dokunanların ve bize yakışanların yapıldığı bir hizmet yoğunluğu yaşayacak” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da ziyareti nedeniyle Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu’na teşekkür etti. Tüm belediye başkanları ve teşkilat mensuplarıyla birlikte kompleks içerisinde olmadan kendilerine verilen makamları fırsata çevirmek ve Bursa adına avantaja dönüştürmek için var güçleriyle çalışacaklarını kaydeden Başkan Aktaş, “Geldiğiniz için ayaklarınıza, yüreklerinize sağlık” ifadelerini kullandı.

Başkan Aktaş, ziyaretin anısına Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu’na BUSMEK kursiyerlerinin yaptığı el işi ipek tablo hediye etti. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X