Aktaş’tan kanser hastalarına karanfil

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Nilüfer Gençlik Kolları üyeleriyle birlikte Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Onkoloji Bölümü’nde yatan kanser hastalarını ziyaret etti.

Aktaş’tan kanser hastalarına karanfil
HABERİ PAYLAŞ

Başkan Aktaş’a ziyaretinde, AK Parti Nilüfer Gençlik Kolları üyeleri ve UÜ Tıp Fakültesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Yakup Canıtez eşlik etti. Beraberindekilerle birlikte tek tek tedavi odalarını dolaşan Başkan Aktaş, hastalara karanfil vererek, ‘Geçmiş olsun’ dileklerini iletti. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yaptığı açıklamada, ‘Kanser Haftası’ nedeniyle Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavi gören vatandaşlarla bir araya gelmek istediklerini ifade etti.

Açıklamasında kanserin ölüm nedenleri arasında kalp hastalığından sonra ikinci sırada yer aldığını vurgulayan Başkan Aktaş, bu nedenle hastalıkla ilgili farkındalık ve bilinç düzeyinin artırılmasının önemine değindi.

Açıklamasında, toplumsal bilinçlenmenin hastalıkla mücadeleye olan etkisinden de söz eden Başkan Aktaş, “Kanserin tedavisinin güç fakat erken tanının önemli olduğunu biliyoruz.

Bu nedenle, kanserle ilgili ne kadar farkındalık oluşturur ve toplumu bilgilendirirsek, gerekli tedbirler de o derece hızlı alınır ve hastalık ölümcül olmaktan çıkar” dedi. Aktaş, ziyaretinin ardından hastane yetkilileriyle de görüşerek, sürdürülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X