Ali Akman’ın hedefinde ne var? Ayhan Akman açıkladı…

Eski futbolcu Ayhan Akman yeğeni Ali Akman ile ilgili olarak, “Hedefi Avrupa’da kariyerini sürdürmek. Gelen teklifler de var. Avrupa’da oynama hayali, planı ve arzusu var” dedi.

Ali Akman’ın hedefinde ne var? Ayhan Akman açıkladı…

Bursaspor ile sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan 18 yaşındaki Ayhan Akman ile ilgili olarak gün geçmiyor ki ulusal basında ve televizyon kanallarında haber çıkmasın. Televizyon yorumculuğu da yapan eski futbolcu Ayhan Akman yeğeni Ali ile ilgili yaptığı açıklamalarla gündem yaratmaya devam ediyor.

Ayhan Akman yeğeninin transferi hakkında konuşurken, “Oynayabileceği, süre alabileceği bir kulübe gitmesinin daha faydalı olduğunu düşünüyorum” dedi. Milliyet Gazetesi’nde yer alan röportajda Ayhan Akman’ın Bursaspor ve Ali Akman hakkındaki ifadeleri şöyle:

– Yeğeniniz Ali Akman Bursaspor’da süper performansıyla çok konuşuluyor. Bu sezonki patlamanın nedeni nedir?

“Bu sene devamlı oynamaya, süre almaya başladı. Kendisinden zaten beklentimiz vardı. Süre de alınca kendini ifade etmeye başladı. Bursaspor krizi fırsata çevirdi. Bu biraz da mecburiyetten oldu. Çünkü transfer tahtası kapalıydı, gençlere şans verdiler. Bursa ve çevre ilçelerinde futbolla yatıp kalkan insanlar var. Daha çok göçmen aileleri. Bundan dolayı altyapıdan önemli oyuncular çıkıyor.”

– Ali Akman’ın Avrupa ekipleri ve Süper Lig devlerinin radarında olduğu iddia ediliyor? Tercihi…

“Hedefi Avrupa’da kariyerini sürdürmek. Gelen teklifler de var. Avrupa’da oynama hayali, planı ve arzusu var.”

– Kendisine futbol adamı olarak telkinde bulunuyor musunuz?

“7/24 beni arıyor. Teknik adam olduğum için maçlardan sonra oyunu hakkında, gelişimi hakkında konuşuyoruz. Gelen teklifler var, kararını kendisi verecek. Oynayabileceği, süre alabileceği bir kulübe gitmesinin daha faydalı olduğunu düşünüyorum.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X