Ali Ay: Galibiyete üzülenler oldu

‘Takımı bu durumda bırakıp gitmem’ diyen Ay: ‘Bursaspor’un çok seveni yokmuş. Para deyince herkes kaçıyor. Ama şunu bir kere daha söylüyorum; Ben bu işin üstesinden geleceğim.’

Ali Ay: Galibiyete üzülenler oldu

Cevdet ALTINEL

Bursaspor Başkanı Ali Ay, OLAY Spor’a önemli açıklamalar yaptı. Ara transfer döneminde gerekli takviyelerin yapılmadığı yönündeki eleştirilere cevap veren Ay, ‘Parasal olarak yaşadığımız sıkıntılar nedeniyle istediğimiz oyuncuları alamadık. 1,5 milyon Euro’lardan bahsediyoruz. Bu paraları vermek öyle kolay değil. Biz de kadromuzda iyi oyuncular görmek istiyoruz. Ama imkanlarımız doğrultusunda hareket etmek zorundaydık’ dedi. 

BİRAZ DA ONLAR ÜZÜLSÜN

Takımın Gaziantep karşısında aldığı galibiyeti de değerlendiren Başkan Ay, ‘Bu kadar ağır bir travmadan sonra alınan 3 puanı çok önemsiyorum. Hiç kolay değildi. Oyuncularımız ellerinden geleni yaptı. Bizi bu galibiyet ne kadar sevindiysek, üzülenler de oldu. Onlar da biraz üzülsünler. Hiç bir şey bitmiş değil. Alacağımız seri galibiyetler ile Avrupa hedefine ulaşabiliriz. Ben sezon başlarken zaten hedefimizi; ilk 5 ile 7’cilik arası olacak demiştim’ diye konuştu.

ÇOK SEVENİ YOKMUŞ!

Kulübün maddi olarak iyi durumda olmadığını ve bunu düzeltmek için yoğun çaba sarf ettiklerini vurgulayan Ali Ay, ‘Ben göreve gelmeden önce Bursaspor’un çok seveni olduğunu düşünüyordum. Ama maalesef yanılmışım. Bursaspor’un çok az seveni varmış. Bunu taraftarlarımız için söylemiyorum. Para deyince herkes kaçıyor. Ekonomik anlamda ciddi anlamda zorlanıyoruz’ diye konuştu. 

BIRAKIP GİTMEM

Mayıs ayında olağanüstü kongreye gidip gitmeyeceği ile ilgili soruya Ay’ın cevabı netti: 

‘Bursaspor’u bu halde bırakıp bir yere gitme niyetim yok. Ha biri çıkar parasal olarak gerekli katkıyı sağlayacağını söylerse seve seve bırakırım. Ama şunu bir kere daha söylüyorum. Ben bu işin üstesinden geleceğim. Bunu hep birlikte yaşayıp göreceğiz. Hata yapmış olabiliriz. Hatalardan da ders çıkarmasını biliriz.’

BU İŞ KOMBİNE İLE OLMAZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin desteğinin kendileri için çok önemli olduğunu bir kez daha yineleyen Başkan Ay, ‘Allah razı olsun sayın başkanımız gerekli kolaylığı bize gösteriyor. Ben şunu bir kere daha gördüm. Bilet ile kombine satışı ile bizim bir yerlere gelmemiz çok zor. Bunu ancak kulübe kalıcı gelir sağlayacak projeler ile başarabiliriz. Bu doğrultuda çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor’ şeklinde konuştu. 

KREDİDE SONA DOĞRU

Bankalarla yürütükleri kredi anlaşması ile ilgili de bilgi veren Başkan Ali Ay, ’10-15 gün içerisinde bu işin sonuçlanacağını tahmin ediyorum. 150 milyonluk bir kredi olacak bunun 100 milyonunu daha önce yapılmış krediyi kapatmak için kullanacağız. Kalan 50 milyon TL ise hayata geçirmeyi planladığımız projeler için olacak. Bunlar da benzinlik arazisi gibi kulübe ciddi anlamda katkı sağlayacak projeler olacak’ dedi. 

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X