Alman aşısından olumlu haber geldi

CureVac tarafından geliştirilen koronavirüs aşısının Faz I çalışmalarında kişilerin bağışıklık tepkisinin tetiklendiği görüldü.

Alman aşısından olumlu haber geldi

Milyonlarca insanı etkileyen yeni tip koronavirüs (COVID-19) pandemisini sona erdirme yarışı aşı üreticileri tarafında kızışırken, Alman yatırımcı Dietmar Hopp, GlaxoSmithKline ve Gates Vakfı tarafından desteklenen Alman biyoteknoloji firması CureVac tarafından geliştirilen koronavirüs aşısının Faz I çalışmalarında kişilerin bağışıklık tepkisinin tetiklendiği açıklandı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, yıl sonuna doğru testlerin başlayabileceği duyuruldu.

CureVac firması da Moderna ve BionTech gibi mesajcı RNA (mRNA) yaklaşımını kullanıyor. Ancak diğer iki firma toplu testlere CurVac’tan daha önce, Temmuz ayı sonlarında başlamıştı.

CureVac, CVnCoV olarak bilinen potansiyel aşısının genel olarak iyi tolere edildiğini ve sonuçların şirketin yıl sonundan önce insanlar üzerinde testlerin son aşamasını başlatma planlarını güçlü bir şekilde desteklediğini söyledi.

NTV

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X