Almanlardan Altepe`ye festival teşekkürü

Almanya`nın Oldenburg Belediye Başkanı Gerd Schwandner, ülkelerinde düzenlenen ‘Türkiye Günleri` isimli festivale sağladığı katkılar dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe`ye teşekkür ziyaretinde bulundu.

Almanlardan Altepe`ye festival teşekkürü
HABERİ PAYLAŞ
Heykel’deki tarihi başkanlık binasındaki ziyarete EWE Türkiye Holding Genel Müdürü Frank Quante ve Bursagaz Genel Müdürü Ahmet Hakan Tola da katıldı. Oldenburg Belediye Başkanı Gerd Schwander, Almanya’da düzenlenen festivale Başkan Altepe’nin katkısının büyük olduğunu söyledi. Oldenburg’da birkaç ay süren festivalde son 2 aya girildiğini ve yürütülmesi gereken 2-3 program kaldığını belirten Schwander, “Bursa Büyükşehir Belediyesi olmasaydı, Bursa’ın desteği olmasaydı böyle bir festivali düzenleyemezdik. Bu nedenle teşekkür ziyaretinde bulunmayı uygun gördük, bu amaçla buraya geldik” dedi. Konuk başkan Schwander, Almanya’da düzenlenen festivalle iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerinin pekiştirildiğini ifade etti.
 
KÜLTÜREL BAĞLARIMIZ GÜÇLENDİ
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise, yaptığı konuşmada, Almanya ile Türkiye arasında sıkı bir dostluk ilişkisinin bulunduğuna işaret etti. Bursa olarak sanayide Alman mantığını uygulayarak dünya çapında ürünler çıkardıklarını, her geçen gün geldikleri noktayı daha da geçmek için yoğun çaba sarf ettiklerini söyleyen Başkan Altepe, “Bugün Türkiye’de en fazla teknik liseye, okula sahip olan il Bursa’dır. Bu nedenle geleceğe, en azından diğer illere nazaran güvenle bakıyoruz. Kaliteli insan gücümüzle özgün ve marka ürünleri üretmek için çaba sarf ediyoruz” diye konuştu. Başkan Altepe, düzenlenen etkinlikle iki şehir arasındaki ekonomik ilişkilerin yanı sıra kültürel bağların daha da güçlendiğini, önümüzdeki yıllarda var olan ilişkileri daha da üst seviyeye çekmek için Büyükşehir Belediyesi olarak üzerlerine düşen görevi yerine getirmeye hazır olduklarını bildirdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X