Almanya sokaklarında Bursa esintileri

Almanya`nın Oldenburg şehrinde `Moda Haftası’nda düzenlenen sokak defilesinde BUSMEK tarafından hazırlanan Bursa’ya özgü tasarımlar büyük ilgi gördü.

Almanya sokaklarında Bursa esintileri
HABERİ PAYLAŞ
Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Almanya’nın Oldenburg belediyeleri arasında imzalanan protokolle yıl boyunca spor, sanat, müzik gibi alanlarda Türk günleri düzenlenen Almanya’da, Türkiye ve Bursa tanıtılıyor. Oldenburg Kültür Müdürlüğü Haarenstrasse Ticaret Birliği’nin düzenlediği programda ipek havlu ve Türk motiflerinin tercih edildiği kumaşlar ve işlemeler ile günlük, abiye, spor giyim, bornoz, kaftan gibi tasarımlar Türk modeller tarafından sunuldu. Profesyonel eğitmenlerle birlikte modanın büyülü dünyasında yer bulmak isteyen öğrencilere hünerlerini gösterme fırsatı sunuldu.
 
BUSMEK Mesleki Eğitim Merkezi Giyim Üretim Bölümü öğretmenlerinden oluşan 5 kişilik tasarım ekibinin hazırladığı 43 parçalık koleksiyon modaseverlerden tam not aldı. Şehir merkezine kurulan 20 platform üzerinde, 500 metrelik caddede sunulan defilede gün boyunca tanıtım anonsları yapılarak BUSMEK’in yapısı, faaliyetleri ve koleksiyonun içeriği ile tekstil ve moda sektörünün Bursa için önemi anlatıldı. Yarım saatte bir dönüşümlü olarak 6 tur şeklinde yapılan defileyi yaklaşık bin kişi izledi.
 
Defile hazırlıkları ve defile sırasında Oldenburg Belediye Başkanı Prof. Dr. Gerd Schwandner ve eşi, BUSMEK ekibini ziyaret ederek Bursa heyetine de destek oldu. Türk ve Alman ziyaretçilerin ilgi gösterdiği defilede ziyaretçiler tasarımcılarla tanışarak BUSMEK ve Bursa hakkında bilgi sahibi oldu. Defile renkli görüntülere sahne olurken, stantları ziyaret eden yabancılar ise farklı tasarımlarıyla moda dünyasında yerini alan BUSMEK ekibini tebrik etti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X