‘Almanya’daki vatandaşlarımız demokrasi dersi verecek’

Başbakan Yıldırım, Almanya’daki etkinliklerin iptal edilmesiyle ilgili, “Almanya’daki vatandaşlarımız bu tutum karşısında ‘evet’ oylarıyla daha da coşup yedi düvele demokrasi dersini verecektir.” dedi.

‘Almanya’daki vatandaşlarımız demokrasi dersi verecek’

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali  Yıldırım, partisinin Kırşehir’de düzenlenen mitinginde vatandaşlara hitap ediyor.

Yıldırım, “Almanya’da iki bakanımızın, memleket sevdalıları, Türkiye’den göç eden gurbetçilerle yapacağı toplantıları eften püften sebeplerle iptal ettiler. Bu, demokrasiye, özgürlüklere karşı çok talihsiz bir karardır. Alman makamlarını bu konudaki tutumlarını, iki ülke arasındaki iyi ilişkilerle bağdaşmayan bu tutumlarını gözden geçirmeye davet ediyorum.” dedi.

Başbakan Yıldırım, Almanya’daki etkinliklerin iptal edilmesiyle ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Almanya’daki vatandaşlarımız bu tutum karşısında ‘evet’ oylarıyla daha da coşup yedi düvele demokrasi dersini verecektir, biz buna yürekten inanıyoruz.”

Başbakan Binali Yıldırım Merkel’le telefonda görüşecek

Başbakan Binali Yıldırım, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin toplantılarına izin vermeyen Almanya’nın başbakanı ile bu konuda bir telefon görüşmesi gerçekleştireceğini söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım, Kırşehir mitingindeki konuşmasında Almanya Başbakan Merkel’le saat 15.00’te telefon görüşmesi yapacağını söyledi.

Kırşehir’deki konuşmasında Almanya’nın kararına tepki gösteren Başbakan Binali Yıldırım şunları söyledi:

“Almanya’da iki bakanımızın, memleket sevdalıları, Türkiye’den göç eden gurbetçilerle yapacağı toplantıları eften püften sebeplerle iptal ettiler. Bu, demokrasiye, özgürlüklere karşı çok talihsiz bir karardır. Alman makamlarını bu konudaki tutumlarını, iki ülke arasındaki iyi ilişkilerle bağdaşmayan bu tutumlarını gözden geçirmeye davet ediyorum” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X