Altepe: Bursa’yı geleceğe taşımaya devam edeceğiz

Büyükşehir Belediyesi’nin her yıl geleneksel hale getirdiği personel iftarı, bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. Merinos AKKM terasında gerçekleşen iftar programında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’yı idealist kadrolarla gelec

Altepe: Bursa’yı geleceğe taşımaya devam edeceğiz
HABERİ PAYLAŞ

Başkan Altepe ve ilçe belediye başkanlarının yanı sıra eski başkanlardan Erdem Saker ile Erdoğan Bilenser’in de katıldığı programa, Büyükşehir bürokratları ve çalışanları aileleriyle birlikte eşlik etti. Program sonunda Büyükşehir ve BUSKİ’den emekli olan personel, Başkan Altepe’nin elinden teşekkür plaketlerini aldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yaptığı konuşmada, son yıllarda yapılan yatırımlarla Bursa’nın bir bütün olarak kalkınmaya devam ettiğini ifade etti. Bütünşehir uygulamasıyla birlikte 17 ilçe 1070 mahalleden sorumlu hale geldiklerini belirten Başkan Altepe, tüm köylerde alt ve üst yapı, tarım ve hayvancılığa destek hamlesi başlattıklarını söyledi. Artık devletin yükümlülüğünde olan yatırımları gerçekleştirdiklerini, gölet ve sulama tesisleri gibi yatırımların yine Büyükşehir tarafından hizmete alındığını söyleyen Başkan Altepe, bir yandan tarım gelişirken diğer yandan ticarette de ciddi adımlar attıklarını ifade etti.

​‘Bursa gelişsin’ diye Yenişehir Havaalanı’na aylarca ücretsiz yolcu taşıdıklarını belirten Başkan Altepe, “Hava ve deniz ulaşımı gelişmeyen bir kent dünya kenti olabilir mi? Bu konuda Bursa öncü oldu. Her alanda adımlar attı. Atılan adımların neticesi olarak, şu anda uçaklarımız da gemilerimiz de helikopterlerimiz de çalışıyor” dedi. Büyükşehir Belediyesi’nce gerçekleştirilen yatırımların Bursa’yı raylı sistemler üretiminde dünyada ilk 10’a soktuğunu kaydeden Başkan Altepe, “Bursa bir vizyon ortaya koyarak, sanayiye öncülük yaptı. Şu anda caddelerimizde çalışan metro ve tramvay vagonlarının hepsi yerli. ‘Bursa dünya şehri olacak, ilk 10’a girecek’ denseydi kimse inanmazdı. Şu anda dünyada tramvay üreten ilk 10 şehirden biri Bursa” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X