Altepe’ye teşekkür

Recep Altepe’nin istifasının ardından yeni başkanın belirleneceği süreç devam ederken, Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısının ikinci oturumunda; siyasi partilerin grup sözcüleri hizmetlerinden dolayı Altepe’ye teşekkür ettiler.

Altepe’ye teşekkür

SEYİT GÜNDOĞAN

Recep Altepe’nin istifası üzerine boşalan Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na oturacak ismi belirleyecek oturum öncesi, ekim ayının ikinci oturumu Meclis Başkan Vekili Atilla Ödünç, başkanlığında toplandı. Oturumda, Altepe’nin istifası ve yeni başkanı belirleyecek süreç gündeme geldi. Grup Sözcüleri söz alarak süreci değerlendirdi ve hizmetlerinden dolayı Altepe’ye teşekkür ettiler. 

“ALTEPE HİZMETLERİYLE HER ZAMAN ANILACAK”…

Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Atilla Ödünç: “Recep Altepe başkanımıza yaptığı başarılı hizmetlerinden dolayı teşekkürü borç biliyorum” derken, AK Parti Grup Sözcüsü Ercan Barutçuoğlu da, Altepe’ye Bursa’ya yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Altepe’nin, Bursa’ya yapmış olduğu hizmetler ve katkılarıyla her zaman anılacağının altını çizen Barutçuoğlu, “Kendisine her zaman saygı duyacağız. Bizim partimizde tüm görevler emanettir. Emanet teslim edilir ve hiç bir makam da kişilere mülk değildir. Bizde makamların değişiminde problem olmaz. AK Parti bu süreci en doğru kararı alacak şekilde yönetecek ve neticelendirecektir” diye konuştu.

“KAMUOYUYLA HELALLEŞMESİNİ İSTERDİK”…

CHP Grup Sözcüsü Erdal Aktuğ da, “İşin özü, demek ki haklı bir göz başarısız olduğunu gördü ki istifasını istemiş ve gerekçesini de kamuoyuna açıklamadan istifasını almıştır. Sayın başkan da bu süreçte istifa gerekçesini açıklamamıştır. Kendisine oy veren 870 bin kişiyle gerekçesini açıklaması gerekiyordu. Biz de çoğunlukla Bursa’ya zarar verdiğini düşünüyoruz ancak alınma süreci demokrasi ve hukuka aykırıdır. Ben başkanın kamuoyuyla helalleşmesini isterdim. Demek ki onu bile yapacak gücü yokmuş” dedi. MHP Grup Sözcüsü İhsan Bilgili ise, bundan sonra yeni seçilecek başkanın Bursa’yı ortak akıl ile yönetmesini beklediklerini söyledi. 

SEÇİM 2 KASIM’DA

Bursa Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre Recep Altepe’nin istifası üzerine toplanacak olan Büyükşehir Belediye Meclisi’nin yeni başkanı seçeceği tarihi belli oldu.

Yapılan açıklamada şöyle:

‘İlimiz Büyükşehir Belediye Başkanı Recep ALTEPE Valilik Makamına sunmuş olduğu 24.10.2017 tarihli dilekçesi ile Belediye Başkanlığı görevinden istifa etmiştir.5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 45. Maddesi hükümleri doğrultusunda Büyükşehir Belediye Meclisinin, yeni Belediye Başkanı’nı seçmek üzere Bursa Büyükşehir Belediyesi toplantı salonunda 02.11.2017 Perşembe günü saat:15.00’te toplanması Valilik Makamınca uygun görülmüştür.’

 

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X