`Ameliyat olacağım belki ölebilirim`

CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, Rıza Sarraf`ın TBMM soruşturma komisyonuna `Ameliyata gireceğim, ölebilirim` gerekçesini öne sürerek ifade vermediği söyledi.

`Ameliyat olacağım belki ölebilirim`
CHP’nin dört eski bakanla ilgili kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu üyesi İzmir Milletvekilleri Aksünger ve Rıza Türmen, TBMM’de basın toplantısı düzenledi.
 
Bir soru üzerine Rıza Sarraf’ın İstanbul’da tanıklığa çağrılmasının ve tanıklık yapmamasının Meclis’in saygınlığına gölge düşürdüğünü belirten Aksünger, bununla ilgili gerekli hukuki girişimde bulunacaklarını söyledi.
 
DOSYALARI İNCELEMEK
 
Aksünger, ‘Rıza Sarraf’ı Meclis’in karşısına getirmeye Meclis’in gücü yetmiyor mu?’ sorusuna, İstanbul’un gidilmesinin gerekçesinin, aslında oradaki dosyaların incelenmesi olduğuna işaret etti.
 
Aksünger, kimlerin dinlenmesinin üzerinde mutabakat yokken böyle bir yaklaşım sergilendiğini, bunu kabul etmediklerini kimsenin ayağına gidilmesinden yana olmadıklarını kaydetti. Aksünger, ‘Bir adam diyor ki ‘ben ameliyat olacağım, ölebilirim belki’. ‘Adam ölebilir, insani bir durum var burada dinleyelim’ çok teatral bir durum bence’ ifadelerini kullandı.
 
MUTLAKA ÇAĞRILMALI
 
Rıza Türmen de, komisyonun mutlaka Rıza Sarraf’ı çağırması gerektiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:
 
‘Rüşvet veren yokken ortada, rüşvet alanla ilgili soruşturma doğru dürüst götürülemez. Bir takım usulsüzlüklere başvurarak, oy çoğunluğu ile bu işin üzerini kapatırsanız bunun bumerang etkisi vardır. böyle bir şekilde üstü kapatılan soruşturmada dört bakan beraat etmezler, kamuoyu vicdanında mahkum olurlar. O yüzden bu yola gitmek akıllıca bir şey değildir.’

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X