Ampute Milli Takımı, Bursa’da başarının sırrını anlattı

Elde ettiği dereceyle göğsümüzü kabartan ay yıldızlılar, gözünü 2018 Dünya Şampiyonası’na dikti.

Ampute Milli Takımı, Bursa’da başarının sırrını anlattı

ERKAN SAĞLIK

Avrupa şampiyonu olan Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı oyuncuları, söyleşi için Bursa’ya geldi. Milli oyuncular, Tayyare Kültür Merkezi’nde yapılacak olan söyleşi öncesi Hünkar Köşkü’nde Bursagücü Ampute Spor Kulübü’nün oyuncuları ile bir araya geldi.

Ziyarette Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin de yer aldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin, Ampute Milli Takımı’nı Bursa’da ağırlamaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, “Onlar yürekleriyle nasıl büyük bir başarı kazandıklarını bütün ülkemize gösterdiler. Ders çıkarmamız gereken tablo ortaya koydular. Amacımız engellilerin spor yoluyla engellerini aşmak ve onların spor yoluyla hayata tutunmalarında katkı sağlamak” dedi. 

ASLA BOZAMAYACAKLAR

Ampute Milli Takımı’nın gazi kaptanı Osman Çakmak ise, “Eğer kulüpler varsa milli takım vardır. Buradan da milli takımımıza gidecek oyuncular var. Her şeyden önemlisi vatanımızın birliği ve beraberliği. Ben de bir terörle mücadelede gazi olarak bu konuda üzülüyorum.

Sevindiğimiz taraf ise ülkemizin birliğini ve beraberliğini asla bozamayacak olmaları. Bugün şehit veririz ama yarın anneler, babalar yine evlatlarının ellerini kınalayarak vatana hizmet için gönderecektir. Avrupa’daki ülkeleri dize getirdiğimiz gibi 2018 Dünya Şampiyonası’nda da o ülkeleri dize getirip, Mehmetçiklerimize bir nebze olsun o mutluluğu yaşatmak isteriz” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X