Anadolu Partisi’nden Seçim Afişi Tepkisi

MUĞLA(İHA) Anadolu Partisi Muğla İl Başkanı Aylin Çalışkan , İl merkezindeki 3 ayrı noktaya astıkları pankartların Emniyet Müdürlüğü’nün uyarısı ile…

Anadolu Partisi’nden Seçim Afişi Tepkisi

MUĞLA(İHA) Anadolu Partisi Muğla İl Başkanı Aylin Çalışkan , İl merkezindeki 3 ayrı noktaya astıkları pankartların Emniyet Müdürlüğü’nün uyarısı ile kaldırıldığını açıkladı. Çalışkan, seçim sürecinde Muğla’nın her ilçesinde farklı uygulamalar bulunduğunu ileri sürerek, partilerin 7 Haziran seçimlerine eşit haklarla gitmediğini iddia etti. Aylin Çalışkan, seçim çalışmaları kapsamında serbest olan pankart asmanın işleminin Muğla’da engellendiğini belirterek çarpıcı açıklamalarda bulundu. Çalışkan konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Türkiye’nin en “Aydın” illeri arasında gösterilen Muğla’da, seçim öncesi uygulamalar tuhaflıklarıyla şaşırtıyor. Türkiye’nin birçok ilinde serbest olan “pankart asma” işlemi, Muğla’da İl Emniyet Müdürlüğü’nce cezaya tabii tutuluyor. İlçe Seçim Kurulları siyasi partilere seçim bölgelerinde propaganda yapmaları için ücretli veya ücretsiz yerler tahsis etmiş durumda. Ama örneğin Muğla Merkez, Marmaris, Bodrum ve Fethiye ilçelerinde “ücretsiz” tahsis edilen yer yok. Bizd e bu reklam panolarından bazılarını kiralama yoluna gittik. Ayrıca Muğla’da pankart asmak istediğimiz ücretsiz serbest olan üç noktaya da pankart astık. Bu uygulamanın tüm illerde yapıldığını biliyoruz. Ancak dün beni Muğla İl Emniyet Müdürlüğünden arayıp pankartları kaldırmamızı, aksi halde ceza keseceklerini söylediler. Muğla’nın bazı ilçelerinde, mahallelerinde bu pankartların ücretsiz olarak asılması için yer gösterilirken, neden Muğla Merkez’de bunun yapılmadığını sorduk. İstanbul Kadıköy’de isteyenin istediği gibi pankartlarını ücretsiz astığını ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü’nün buna karışmadığını örnek gösterdik. Bu hakkın neden Muğla için geçerli olmadığını sorduk.Aldığımız cevap , “Haklısınız, ama biz mevzuatı uygulamak zorundayız,” şeklinde oldu”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X