Ankara’da Bursa coşkusu

Büyükşehir Belediyesi tarafından Ankara Kalesi’ndeki Bursaevi’nde düzenlenen Başkent Ankara Geleneksel Bursa iftarı 400 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Ankara’da Bursa coşkusu
HABERİ PAYLAŞ

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi tarafından Ankara Kalesi’ndeki Bursaevi’nde düzenlenen Başkent Ankara Geleneksel Bursa iftarına katıldı.

400 kişilik iftar yemeğine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun, AK Parti Bursa milletvekilleri ile Ankara Bursa Derneği Başkanı İsmet Kazancı, bürokratlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. İftar yemeğinde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türkiye’nin hızla gelişip kalkındığının altını çizerek,  ‘3 milyonu aşan nüfusuyla güzel Bursa’mız, sanayisiyle, ekonomisiyle, tarihiyle, turizmiyle kalkınan Türkiye’nin lokomotifi. Bizler de Bursa’nın kalkınması, gelişmesi için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz. Evliyalar şehri Bursa’ya hizmet etmek bizler için büyük bir onurdur’ dedi.

HER YERDE BURSA İZİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu ise, birlik ve beraberlik içerisinde Türkiye’nin hedeflerine ulaşacağını kaydederek, ‘Balkanlardan Kafkaslara, Batman’dan Hakkari’ye, Ankara’ya kadar her yerde Bursa’nın izleri var. Bursa’nın mazlumların olduğu ülkelerde sorumluluğu, görevi var. Bu anlamda Bursa’nın gerek tarihi geçmişi, gerekse stratejik pozisyonuyla tarımda, sanayide, turizmde ve insani vizyonuyla büyük güç olmaya devam edecek. Bu akşam Bursalı hemşehrilerimizle yaptığımız bu iftarda, geleceğe yönelik milletimiz adına büyük hedeflerimiz var. 2023 hedeflerine ulaşmanın şartı birbirimizi anlayabilmektir’ diye konuştu.

İftar boyunca sinevizyondan Bursa’nın tanıtım videoları sunuldu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X