Anonsu duymadığı için yanlışlıkla askere gitti!

“Kulağında problemi olanlar teskeresini alabilir” anonsunu duymadığı için askere gitmek zorunda kalan ve çeşitli tetkiklerin ardından 3 ayın sonunda terhis edilen Mete Demirman, işitme kaybının artması sonucu 47 yaşında geçirdiği koklear implant ameliyatı

Anonsu duymadığı için yanlışlıkla askere gitti!

Mete Demirman yaşadığı ilginç olayı, “Gece tatbikatına çıkarmışlardı. Benim kulaklığımın pili bitti o sırada. ‘Neredesiniz?’ diye bağırıyorum. ‘sus, gece tatbikatındayız’ diyorlar. Sessiz olmak gerekiyor. Yemin töreninden sonra sorunu anladılar. GATA’daki tetkikten 3 ay sonra terhis oldum” sözleriyle anlattı.

Demirman, “Ameliyat olmasaydım, bugün söylenen her kelimeyi 3 kez tekrar ettiriyor olacaktım. Cihazlar işe yaramayacaktı. Duymadığınız için sinirli oluyor, sinirli olduğunuz için karşınızdakini kırıyorsunuz. İmplant ameliyatı olmasaydım çok kötü olurdu, şu anda yaptığım hiçbir şeyi yapamazdım. “Kulaklık takmak, gözlük takmak gibi bir şey. Her duyumuzun iyi olması lazım ki hayattan daha çok zevk alalım. Ben ameliyatla tekrar hayata bağlandım” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X