AP’de Türkiye krizi

Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Martin Schulz, Türkleri ‘pis ve vahşi kurt’ olarak niteleyen Yunan Altın Şafak partisi milletvekili Elefterios Sinadinos’i salondan çıkardı.

AP’de Türkiye krizi

Irkçı vekil, AP’de AB-Türkiye zirvesiyle ilgili düzenlenen oturumda ‘Bilimsel dilde ifade edildiği üzere Türkler pis ve kirli. Oyun oynarken vahşi köpeklere benziyorlar ama düşmanla savaşmak zorunda kaldıklarında kaçıyorlar. Türklerle başa çıkmanın tek etkili yolu kararlı olmak’ dedi.

Yunan vekilin bu açıklamalarına tepki gösteren Martin Schulz, oturumda yaptığı konuşmada ‘Buradaki kurallara göre bu sözler AB değerlerinin ihlalidir. Bu nedenle 11. Kural 165. Madde gereğince Sinadinos’u oturumdan derhal çıkarıyorum’ dedi.

Bunun üzerine çantasını toplayan Sinadinos, gülümseyerek salondan ayrılırken, onunla beraber salonu terk eden iki diğer Altın Şafak milletvekili de Schulz’a ‘Faşist’ diye bağırdı. 

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X