Araba tutması nasıl önlenir?

Sırf mideniz bulanıyor diye arabaya binmekten korkuyor musunuz? İşte yolculuklarda midenizin bulanmasını engelleyecek birkaç öneri.

Araba tutması nasıl önlenir?

Yolculukların en büyük kabusu araba tutması nasıl önlenir? Araba yolculuklarında mide bulantısı yaşıyorsanız, bu yöntemlerle mide bulantısından kurtulabilirsiniz. Yolculukları daha rahat geçirmek ve mide bulantısı olmadan seyahat edebilmek için işte birkaç öneri;

Önlem alın

Eğer midenizin kötü olacağından eminseniz, başlamadan ilaç almalısınız.
 

Arabayı siz kullanın

Eğer araba kullanmayı biliyorsanız, yolculuklarda arabayı siz kullanın. Yola hakim olacağınız için midenizin bulanma riski azalacaktır. Bir tümsekten geçmek istemezseniz, her zaman durabilirsiniz.
 

Uzaktaki bir şeye odaklanın

Bulut ya da bir dağ olabilir. Hareket halindeyken sizden uzakta kalan bir şeye odaklanmak sizi yatıştıracaktır.
 

Uyuyun

Bazen en kolay çözüm en iyisidir. Uyurken etrafınızda olanları fark etmeyeceğiniz için birazcık gözlerinizi kapatmak iyi gelecek.
 

Ön koltukta oturun

Ön koltuktayken daha temiz hava alacağınız ve görüş alanınız genişleyeceği için bu ister istemez beyninizi yatıştıracaktır.
 

Mola vererek ilerleyin

Çok fazla tuvalete gitmemek için yolculuklarda sıvı tüketmiyorsanız, yanlış yoldasınız. Tuvalete gitmek midenizi rahatlatacaktır. Üstelik molalarda arabadan inmek de psikolojik olarak size iyi gelecek.
 

Zencefil tüketin

Zencefil mide bulantısına iyi gelir. En sevdiğiniz zencefilli yiyeceği seçin veya çantanıza çiğnemek için bir iki parça zencefil atın.
 

Nefes alın

Kronik bir rahatsızlığınız varsa, odaklanarak nefes alıp vermek stresi azaltacaktır.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X