Arabuluculuk Merkezi’ne divan kurulu

Türkiye’de ilk kez Bursa’da, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) bünyesinde kurulan ‘Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi’nin divan kurulu toplantısı Oda Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi.

Arabuluculuk Merkezi’ne divan kurulu

Merkezin genel faaliyetlerinin ve yol haritasının belirlendiği toplantıda, Divan Kurulu Başkanlığı’na Irmak Aslan, Tahkim’den Sorumlu Başkan Yardımcılığı’na Bennar Balkaya, Arabuluculuk’tan Sorumlu Başkan Yardımcılığı’na da Gülgün Ildır getirildi. Av. Gökhan Gökhan da Divan Katibi oldu. BTSO Başkan Vekili İsmail Kuş, toplantıdaki konuşmasında yaptıkları projelerle Türkiye’deki oda ve borsalara örnek olmayı sürdürdüklerini söyledi. BTSO’nun yine bir ilke imza atarak Türkiye’de ‘Tahkim ve Arabulucuk Merkezi’ni hayata geçiren ilk Oda olduğunu belirten Kuş, ”Merkezi’mizde üyelerimize iş dünyasında yaşanan sorunları, mahkeme sürecine gitmeden çözme fırsatı sunuyoruz. Son olarak divan kurulumuzu da oluşturduk. Divan kurulumuzun Bursa iş dünyası adına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

MÜZAKEREYE TEŞVİK EDİYOR

Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi Divan Kurulu Başkanı Irmak Aslan da, Bursa iş dünyasının hukuki uyuşmazlıklarında yaşadıkları problemleri ortadan kaldırdığını kaydetti. Aslan, ”Arabulucular, tarafları dinleyerek müzakereye teşvik ediyor. Bu sayede iş dünyası dava yoluna gitmeden yetkili mahkeme ilamı ile sorunlarını çözebiliyor” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X